Staré žárovky se můžou hodit! Udělejte si z nich krásné dekorace

S prasklou žárovkou měl tu čest snad každý. Po pár měsících užívání jednoduše lupne a tím je pro nás nepoužitelná. Většina lidí pak takto znehodnocenou žárovku vyhodí. Přeci jen – nesvítí, tak co s ní? Možná i vy prasklou žárovku vždycky vyměníte za novou a tu starou zlikvidujete. Není to škoda?

I nepoužitelná žárovka se dá dále využít! Sice už nesvítí, a proto je pro vás jakožto osvícení k ničemu, ale jako zajímavá a bezesporu originální dekorace vám může doma dělat ozdobu i dalších několik let. Až vám příště praskne žárovka, ještě než ji odnesete do koše, zastavte se a popřemýšlejte, zda jí nechcete dát ještě jednu šanci.

Nudí vás klasické baňky na stromečku?

Vánoční svátky se kvapem blíží. Kalendářně jsme se již přehoupli do listopadu a mnozí s vás už jistě přemýšlí nad vánočními dárky. Kromě dárečků, kapra k večeři a schovaného zlatého prasátka k Vánocům neodmyslitelně patří i ozdobený stromeček. Každý ho zdobí jinak. Někdo dává přednost slaměné klasice, jiný si zase potrpí na moderních ozdobičkách v podobě nádherných baněk. Chtěli byste o letošních Vánocích na svém stromečku něco originálního? Nezbavujte se starých žárovek, ba naopak nechte proudit vaší fantazii a vytvořte si nové – 100% originální – ozdobičky na stromeček.

Je libo místo pro květinku?

Patříte mezi zaryté milovníky květin všeho druhu, ale už máte doma nespočet všelijakých květináčů, na které vám pomalu nezbývá místo? Chcete ve svém pěstitelském umění zajít ještě o krok dál? I v tomto případě můžete použít starou žárovku, která ve své funkci dosloužila. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete do žárovky umístit živou rostlinu, kterou zalijete vodou, nebo žárovku použijete pro umělou květinu, která vám bude sloužit jako zajímavá odzdoba interiéru. V obou případech to totiž bude vypadat skvěle!

Žárovka i nadále může svítit – jen trochu jinak!

Věřte nebo ne, ale i prasklá žárovka může nadále sloužit jako světlo – jen v trochu jiném podání. Stačí špetka kutilského umu a lihová či petrolejová kapalina a máte nové – originální – světlo.

Obrázek: FreeDigitalPhotos

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]