Žena vzala krabice z kartonu na vyhození a proměnila je na originální police na zeď

Krabice z kartonu je možné nalézt snad v každé domácnosti. Buď zbydou po stěhování, nebo je odložíme po vybalení zakoupených spotřebičů, či jiných produktů. Samozřejmě je můžete velmi jednoduše vyhodit do recyklovaného odpadu, avšak některé pevnější materiály mají velice pestré využití. Stačí jen zapojit trochu představivosti a výsledek je na světě. Pojďte se inspirovat touto slečnou, která se rozhodla kartonové krabice použít na výrobu designových polic do svého bytu.

Potřebný materiál na výrobu designových polic z kartonových krabic

Než se pustíte do práce, připravte si:

  • dvě velké kartonové krabice
  • tužku a pravítko, případně kružítko
  • ostré nůžky, nebo nožík na karton
  • silné lepidlo, barvy vhodné na karton a rychleschnoucí lak

Jak postupovat při výrobě papírových polic?

Nejprve si pomocí kružítka, pravítka a tužky nakreslete na jednotlivé kusy kartonu šestiúhelníky, ideálně o průměru 20 centimetrů. Takto si vytvořte asi šest kusů šestiúhelníků. Ze zbývajícího materiálu si nastřihejte obdélníky o výšce asi 14 centimetrů, které budou sloužit jako obvodové stěny.

Rozměry si ale zvolte dle toho, jak velké máte dno. Pomocí pravítka obdélníky z kartonu ohněte, aby se daly dobře připevnit k dnu šestiúhelníku. Komponenty k sobě připevněte, docílíte tak celistvého tvaru polic.

Nechte pár hodin zaschnout a pokračujte v závěrečných úpravách. K po malování povrchu kartonových polic je možné použít jakékoliv oblíbené barvy na bázi vody.

Ty posléze zafixujete rychleschnoucím lakem. Až vše necháte zaschnout, vyberte si na zdi místo, kde budete chtít své šestihranné police umístit. Pomocí oboustranné lepící pásky je upevněte na stěnu ve tvaru, jaký se vám bude zamlouvat a vyplňte jejich prostor různými předměty. Volte však pouze ty, které jsou hmotností lehčí. Těžké předměty by papírová police nemusela udržet.

Fotografie: Isabelle Verona

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]