Nápady na dekorace z mušlí díky nimž budete celý rok jako na dovolené

Mušle jsou oblíbenou ozdobou všech, kdo zbožňuje plážová témata. Jsou také skvělou příležitostí, jak si připomenou okamžiky na pláži a příjemnou dovolenou. Obvykle lidé rádi umísťují mušle různých tvarů a velikostí do skleněných nádob, kde je na ně hezky vidět a vypadají jako dekorace úžasně.

Kombinovat je však lze i s nábytkem, nástěnným uměním, dá se jimi ozdobit stínítko lampy či lustr, ozdobit fotorámečky a mnoho dalšího. Stačí použít další pomůcky, jako jsou korálky, provázky, lepidlo, barvy a dáte vzniknout úplně nové dekoraci. Možností, jak mušle použit k dekorování existuje nespočet. Drobnější mušle lze lepit na vázy či květináče. Pokud máte doma docela slušnou zásobu mušlí a leží vám v sáčku nebo krabici ve skříni, možná nadešel jejich čas. Přinášíme trochu inspirace, jak je možné díky nim kouzlit. Vyrobit si tak můžete dekorace do bytu i na zahradu.

Závěsná dekorace

Mušle můžete jednoduše navlékat na tenký drát ve tvaru srdíčka nebo přímo lepit na karton, který si vystřihnete do tvaru srdíčka. Pak už záleží pouze na vás, zda dekoraci pověsíte do oka, na balkon či třeba v koupelně.

Stoleček s mušlemi

Každý šikovný kutil zvládne vyrobit stoleček, kde je možné vystavit ty nejzajímavější mušle či dokonce i jiné úlovky z dovolených.

Zrcadlo inspirované mořem

Stačí použít úplně obyčejné zrcadlo, jutový provázek a hvězdice nebo mušle. Pokud ani jedno z toho nemáte, použijte kamínky, rovněž jde o přírodní prvek a vypadají skvěle.

Mušle v rámečku

Zajímavou dekoraci vyrobíte snadno díky rámečkům. Místo obrázku však nalepíte na karton mušle a vložíte dovnitř.

Závěs z mušlí

Místo korálků můžete na provázek různě navlékat mušle. Buď lze vyrobit jen menší ozdobu na okno či stěnu nebo i může jít o větší projekt, jako je dveřní závěs. Zdobit tak mohou mušle nejen váš dům, ale i zahradu.

Fotografie: Theartinlifem, Pinterest