Tvoření z papírových talířů – hrátky nejen pro děti!

Papírové talíře zná nejspíš každý. Používají se při různých narozeninových oslavách, zahradních párty a jiných příležitostech. Avšak papírové talíře nemusí vždy sloužit pouze jedinému účelu.

Radost z kreativní tvorby je velmi důležitá a to nejen pro děti. Jedná se o skvělou formu zábavy, kde rozvíjíme svou fantazii. Dnes se společně podíváme na některé výrobky, které je možné vytvořit z papírových talířů. Ty mohou ozdobit nejeden dětský pokojíček, ale klidně i obývák nebo halu.

Dětská narozeninová párty

Už malé holčičky se rády šňoří a vymýšlejí co na sebe. Narozeninová párty je jedná z možností, kde je možné vzít si na sebe masku, kostým nebo třeba klobouček? A proč by nemohl být vyrobený třeba z bílého papírového talířku, připevněn stuhou a ozdoben květinami? Naschvál si to vyzkoušejte-položte jej dnem na hlavu a převažte ozdobnou stužkou. Roztomilý klobouček je na světě.

Veselá a barevná stěna

S pomocí barviček a obrázků je možné vytvořit z papírových talířků moc hezké ozdoby do dětského království. Ještě větší radost budou mít děti, pokud si takovou dekoraci budou moci vyrobit sami. Možná jste se právě inspirovali, jak zabavit své děti v deštivém počasí. Natřete papírové talířky různými barvami a uprostřed namalujte křížek…bude vypadat, jako zvětšenina knoflíku. Umístěte je na stěnu – třeba místo čela postele.

Talířová zvířátka

Z papírových talířků se dají vyrobit žáby, medvědi, motýlci nebo sova. Na google najdete spoustu inspirace. Takto si vaše děti mohou vyrobit celou zoologickou zahradu. Stačit budou nůžky, lepidlo, barvy a barevný papír.

Talířové hrátky s dekorací i pro dospělé

Dospělí, které baví tvoření, se mohou pustit buď sami, nebo opět s dětmi do slepování papírových talířů a vyrobit tak originální květináč. Pokud zvolíte nevšední tvar, věřím, že zaujme nejednu návštěvu. Barva talířků záleží čistě na vás a vašem interiéru.

Obrázek: pixabay