Ruličky od toaletního papíru se dají využít na výrobu dekorací do bytu

Pro řadu z nás jsou ruličky od toaletního papíru jenom odpadem. Realita je však taková, že mají i další možnosti využití. Stačí trocha zručnosti. Pokud ve své domácnosti nechcete zbytečně vytvářet odpad, ale chcete vše využít, máme pro vás několik tipů, jak využít něco tak obyčejného, jako je právě rulička.

Rám zrcadla

Dávejte si ruličky od toaletního papíru stranou, potom je nastříhejte na proužky, lehce je zmáčkněte, potom je slepujte dohromady a máte hotovo. Vytvoříte tento unikátní rám zrcadla, který zaujme na první pohled.

Garáž na autíčka

Má vaše dítě mnoho autíček a už je skoro nemá kam dávat? Tak mu vyrobte jednoduchou garáž. Jejím základem bude bedýnka, do které nalepte jedu ruličku vedle druhé. A do nich už můžete umístit samotná autíčka. A je to.

Květináče pro sazenice

Ruličky od toaletního papíru poslouží i jako malé květináče pro vaše sazenice. Stačí je dát do misky, do nich hlínu a následně sazenici, nebo semínko. Takto celé je lze následně i vložit do zeminy.

Organizér na psací potřeby

Nůžky, tužky, propisky, pastelky a mnoho dalšího. Dejte všem potřebám řád. Organizér není třeba kupovat. Stačí kousek kartonu, na který se nalepí ruličky od toaletního papíru, a máte hotovo.

Pokud chcete být opravdu velmi originální, tak můžete popřemýšlet nad neotřelým designem. Jak v podobě barvy, tak i podobě nalepení různých dekorací. Jak můžete vidět, mohou to být i větvičky.

Krmítko pro ptáky

I to lze vyrobit z obyčejné ruličky. Stačí, když ji celou potřete arašídovým máslem a potom ji obalíte ve směsi určené právě ptákům. Nechte chvíli zaschnout a celou ruličku můžete pověsit na větev stromu, nebo někam na provázek.

Organizér kabelů

Pokud se vám stále někde pletou, dejte jim už konečně řád. Stačí když kabely smotáte a potom je vložíte do klasické ruličky. Tu si pro lepší přehlednost můžete popsat, nebo ji designově vylepšit.

Organizér přízí

I tady se dá rulička využít. Místo klasických klubíček je totiž možné přízi jednoduše namotat právě na danou ruličku a mít jí tak kdykoliv budete potřebovat k dispozici.

Organizér na šátky

Máte mnoho šátků, které se jeden přes druhý válejí ve vašich šuplatech? Dejte jim konečně řád, a to jak jinak než opět pomocí ruliček. Šátky do nich jednoduše zastrčte.

Držák balicího papíru

Také se vám jeho role pořád jenom rozmotávají? Už nikdy nebudou, protože je stačí nasunout do ruličky. Pokud je příliš velká, tak ji rozstřihněte. I tak bude držet svůj tvar.

Krabička na dárky

Chcete dárky zabalit skutečně originálně? Tak vám ukážeme, že k tomu může posloužit i rulička. Jenom několik úprav a krabička na drobnosti je hotová. Už jenom ozdoby a lze předávat.

Fotografie: Thepinkdoormat, Instructables, Homesthetics

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]