Šikovné nápady pro volný čas

Dnes vám přináším šikovné nápady na výrobky, které si snadno vyrobíte doma a není zapotřebí být bůhví jak zručný. Určitě děláte sem tam doma pořádek i v šuplíku a mnohdy se najde nějaký zbytečný katalog, časopis nebo již popsaný sešit. Ten s pomocí jednoduchého kouzla a lepidla proměníte ve stojan na psací potřeby, pravítka a jiné pomůcky.

Rozevřete sešit, rozdělte jej na 5 stejných částí a ohněte směrem ke středu. Tam vždy přilepte k sobě. Vznikne vám stojánek do tvaru kytičky. Pokud takto vyrobený stojánek natřete barvou a přelakujete, klidně jej můžete využít v kuchyni na vařechy a jiné kuchyňské náčiní. Určitě se vždy najde něco, co potřebuje své místo. Stojánek vypadá docela hezky a hlavně představuje praktickou pomůcku.

Ostrouhané pastelky

Každé dítko zná pastelky a strouhátko, které je nutné k tomu, aby se pastelka čas od času ostrouhala. Tyto ostrouhané zbytečky je možné skladovat do nějaké krabičky a až jich budete mít větší množství, můžete se s dětmi pustit do kreativního tvoření. Pomocí papíru a lepidla jdou vytvořit hezké obrázky, které si můžete dát i do rámečku a obrázek umístit v dětském pokojíčku. Děti se moc rády chlubí svými výtvory a rády si je vystavují.

PET láhev jako razítko

O tom, že se PET láhev dá po nabarvení nebo nalepení různé dekorace použít, jako vázička už nejspíš víte. Ale PET láhev se dá použít také jako razítko na kytky.  S pomocí spodní části PET láhve vytvoříte kytičky tím, že spodní část namočíte do barvy a někam obtisknete. Nemusí se však jednat pouze o papír. Tuto metodu lze použít při kreslení nějaké aplikace rovnou na stěnu. Barva by měla být husté konzistence, aby se nerozpíjela do stran a nestékala.

Fotografie publikována se svolením mrpuen Photography/FreeDigitalPhotos.net