Vzala pár obyčejných prken a vytvořila originální květináč na petúnie

Lámete si hlavu nad tím, jak vylepšit svou zahradu o neobvyklé prvky? Pak pro vás máme skvělý tip na to, jak si postavit ze dřeva kaskádovitý květináč na petúnie. Vypadá opravdu úžasně!

Co budete potřebovat?

Pro účely zhotovení dřevěného květináče budete nejspíš muset zajít do hobby marketu a také do zahradnictví. Co vše tedy potřebujete?

  • alespoň dvě staré palety
  • vrtačku, pilu, vruty, hřebíky a kladivo
  • plastovou plachtu
  • trámky na podstavu

V zahradnictví si pak obstarejte substrát vhodný na petúnie, písek, případně nějaké speciální hnojivo a samozřejmě ony petúnie.

Jak postupovat při výrobě květináče na petúnie?

Nejprve se pusťte do vrchního dílu květináče, který vyrobte z prken starých palet. Hloubku a velikost květináče si určete sami. Ideální míry jsou výška asi půl metru a šířka asi metr a půl. Když máte obvodové stěny hotové, na do přední strany květináče vyvrtejte díry o průměru asi sedm centimetrů.

Do jedné řady by se vám mělo vejít asi 6 otvorů. Takto vyvrtejte asi tři řady stejně velkých otvorů. Na řadě je podstava květináče. Tu zhotovíte ze stejně dlouhých trámků o rozměrech asi 10 x 10 cm. Jednoduše je pěvně přivrtejte k spodní straně květináče. A máte hotovo.

Fáze zasazování petúnií

Na dno dřevěného květináče položte plastovou plachtu, tu pak zasypejte částí substrátu. Ten ideálně smíchejte s trochou písku, to petúniím prospívá.

Následně si vezměte šest kusů petúnií a prostrčte jejich listy a květy skrz otvory ve spodním patře, kořeny směřují dovnitř květináče.

Pak zasypte opět půdou a pokračujte dál k dalším patrům. Postupujte stále stejně až dojdete na povrch květináče. Vrchní část můžete květinami taktéž osadit. Nezapomínejte květiny pravidelně zalévat. Za pár týdnů se pak můžete těšit z krásné květinové dekorace na vaší zahradě. Až petúnie vyrostou, bude pohled na květináč bude opravdu skvostný.

Fotografie: hertoolbelt.com