Fantastické způsoby, jak si pomoci při změkčování starých ručníků, by měla znát každá správná hospodyně

Fotografie: Depositphotos

Pokud již nějakou dobu používáte jeden a ten samý ručník, pravděpodobně jste si všimli, že je hrubý. Toto je způsob, jak mu snadno vrátit měkkost.

Během běžné rutiny, kdy se snažíme ručníky co nejdříve vyprat, usušit a poté zase znovu použít, často zapomínáme na jednu velmi důležitou věc – ručníky posléze tvrdnou, což není pro naší pokožku úplně nejvhodnější. Naše kůže je totiž velmi náchylná na podráždění, zejména když vylezeme z horké vany, a proto je dobré dbát na to, aby byl co nejjemnější. Níže se proto podívejte na několik způsobů, jak vrátit ručníkům zpět jejich měkkost.

Osvědčený ocet

Mnoho lidí se již dávno vzdalo používání průmyslových změkčovačů tkanin a spoléhá se výhradně na ocet, a to nejen co se týče ručníků, ale i jiných textilií v domácnosti. Pokud chcete tuto metodu použít, stačí namočit ručníky do teplé vody a přidat 200 mililitrů octa. Nechte roztok pracovat několik hodin nebo přes noc, následně ručníky akorát vyperte v pračce – budou jako nové!

Aromatický citron

Citron má, stejně jako ocet, velmi účinné zvláčňující vlastnosti, přičemž navíc disponuje krásnou vůní, díky které budou ručníky nejen opět měkké, ale budou také krásně vonět.

Jednoduše namočte ručníky do teplé vody a přidejte k nim scezenou šťávu ze dvou citronů. Několik hodin nechte prádlo namočené, pak jej vyperte v pračce, jak to běžně děláte. Tato metoda je obzvláště účinná na bílé ručníky.

Fotografie: Pixabay

Použijte heřmánek

Jedním z dalších osvědčených triků, díky kterým dokážete změkčit vaše ručníky, je použití heřmánku, jehož zvláčňující vlastnosti jsou v tomto případě obzvláště účinné.

Uvařte ve vodě dva sáčky heřmánkového čaje, tekutinu vychlaďte a přilijte do mísy, kterou naplňte trochou vody a vložte do ní ručníky. Poté nechte několik hodin směs pracovat, vyždímejte a nakonec vložte ručníky vyprat do pračky.

Jedlá soda

Posledním účinným způsobem, který dokáže vašim ručníkům vrátit zpět jejich měkkost, je použití přírodní ingredience. Každý z nás ji pravděpodobně má doma – jedlá soda.

Fotografie: Pixabay

Při dalším praní svých ručníků v pračce jednoduše do bubnu přidejte půl lžíce jedlé sody a nechte ji dělat to, co umí. Určitě budete překvapeni, až uvidíte vaše ručníky, jež budou jako nové.

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]