Staré nepoužívané ručníky lze recyklovat a vytvořit z nich zajímavé věci

Staré ručníky nejsou na vyhození. Z ručníků se dá vykouzlit mnoho užitečných pomůcek do domácnosti, proto pokud jste své opotřebované ručníky plánovali vyhodit, ještě zadržte. Třeba vás zde inspiruje pár zajímavých tipů, jak jim dát ještě šanci.

Tip pro ty trpělivé a manuálně zručné – vtipná „sušící čepice“

Pakliže jste člověk oplývající bezmeznou trpělivostí a jste též velice manuálně zruční, bude se vám líbit tento tip na výrobu speciální „sušící čepice“ z ručníku. Budete potřebovat:

  • jeden větší starý ručník
  • papír a tužku na nákres čepice
  • šicí stroj
  • pružící krejčovskou gumu

Nejprve si nakreslete plánek, jaké míry bude vaše nová čepice ze starého ručníku mít. My vám dáme tip na vtipnou čepici, která je vhodná především pro děti, vypodobňuje totiž medvídka. Šířka čepice bude asi 32 centimetrů, výška 25 centimetrů, na uši budete potřebovat 2 kousky ručníku o výšce 6 centimetrů a šířce 8 centimetrů. Po zhotovení nákresu se můžete pustit do práce, krejčovským metrem si odměřte potřebné množství materiálu a odstřihněte z ručníku. Na řadu přijde váš šicí stroj, pomocí kterého pak ušijete dle nakresleného vzoru polotovar čepice.

Postupně přišijete i uši a do spodního lemu čepice zapošijete krejčovskou gumu, která umožní to, že čepice z ručníku bude na hlavě držet. Na „sušící čepici“ je možné nakreslit fixou na textil „medvědovi“ i obličej. Je to pouze na vaší fantazii. Tento výtvor můžete použít i na mokré vlasy místo turbanu z ručníku. I děti z něj budou nadšené. Pokud budete zhotovovat čepice pro potomky, je samozřejmě zapotřebí míry při výrobě zmenšit.

Šicí stroj stále v akci – vyrábíme škrabošku na spaní

Pakliže vás nezaujala „sušící čepice“, můžete si ze starého ručníku vyrobit i škrabošku na spaní. Potřebovat budete hlavně kousek bavlněné látky, starý ručník, fixu na textil, kousek papíru a opět krejčovskou gumičku. )

Nakreslete na látku i kousek ručníku tvar požadované škrabošky a vystřihněte, posléze oba materiály k sobě přišijte pomocí šicího stroje. Vaše škraboška začíná mít podobu.

Musíte však ještě přišít gumičku, díky které bude na obličeji držet. Krejčovskou gumu zapošijte do pruhu bavlněné látky a připevněte šicím strojem ke škrabošce. A výsledek je na světě! Kreativita nezná mezí, proto si na škrabošku pomocí fixy na textil můžete nakreslit co budete chtít.

Něco pro fajnšmekry – organizér do koupelny

Máte mnoho času a nevíte co s ním? Jste dobří v šití různých druhů oděvů a výrobků? Pak je pro vás skvělý tento tip na organizér z ručníku. Tato výroba již vyžaduje jakési větší znalosti šití na šicím stroji a značnou zručnost.

Budete potřebovat klasický malý ručník, který nejdříve zapošijete na jeho obou koncích. Poté ho třikrát přeložíte, jako byste jej chtěli nařasit. Vzniknou vám tři stejně velké plochy na sobě, ty na šicím stroji zapošijte tak aby vznikly jednotlivé kapsičky na jakékoliv potřebnosti v koupelně. Organizér můžete pověsit kdekoliv v místnosti, bude perfektně sloužit několik let a je i praktický, protože jej můžete při znečištění vyprat.

Fotografie: Shebby-Chic

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]