5 nápadů, které jsou přátelské k finančnímu rozpočtu a změní vaší koupelnu na relaxační místo

Kdo by nemiloval lázně? Kosmetické výrobky, vůně, dekorace, příjemná lázeň, hudba a okamžiky, jako v bavlnce. Pro tyto pocity však nemusíte nikam cestovat. Dopřát si je můžete i z pohodlí vlastního domova. Koupelna již dávno neslouží pouze k hygieně, ale také k relaxaci. Aby koupelna působila, jako místo k uvolnění, odpočinku, relaxaci, je potřeba ji také tak zařídit.

Dekorativní organizéry a dózy

Jiný dojem bude vyvolávat koupelna, kde je vše hezky uspořádané a přehledné. A jiný dojem budete mít z koupelny, kde jsou věci na policích různě poházené. Navíc organizéry mohou barevně ladit s dalším vybavením koupelny. Co by vám v koupelně nemělo chybět, jsou skleněné dózy naplněné koupelovou solí. Dáváte-li přednost šumivým bombám či olejovým koulím, pak do dóziček namísto soli umístěte je.

Květiny

Některým rostlinám se kvůli vysoké vlhkosti v koupelnách daří velmi dobře. Kytky působí relaxačně, pohodově a jsou tou nejúžasnější přírodní dekorací. Některé koupelny nemají ovšem dostatek denního světla. I zde existuje řešení, protože některé druhy kytek mají rády přítmí. Je-li to i váš případ, poohlédněte se po některých druzích kapradin.

Ručníky

Ručníky nemusí sloužit jen praktickým účelům a mohou se stát hodně zajímavým a dekorativním prvkem vaší koupelny. Slaďte je barevně třeba s kelímky na zubní kartáčky, barevnými dózami či koupelnovým koberečkem. Chybět by neměly ani na hromádku vyskládané malé ručníky, pro hosty. Pokapat je můžete esenciálním olejem a provoní vám celou koupelnu. Malé ručníky pro hosty neuvidíte asi všude. Vyrobit si je můžete i ze staršího ručníku, který už dosloužil a jejich okraje obšít ozdobnou látkou.

Přidejte zrcadla

Vůbec nevadí, když máte v koupelně jedno velké zrcadlo. Zrcadlo pomáhá rozjasnit a opticky zvětšit místnost. Když je navíc koupelna čistá a uklízená, odráží se v zrcadlech různé předměty – dekorace i kytky. Malá zrcadla v zajímavém rámu jsou skvělým doplňkem.

Zásobník na vanu 

Aby byla vaše koupel naprosto luxusní a nic ji nechybělo, pořiďte si zásobník na vanu. Dostanete ho buď koupit hotový anebo si jej můžete vyrobit, nechybí-li vám zručnost a fantazie.

Obrázky: pixabay, bunnings