Staré dveře dodají interiéru břink a nemusíte je ani složitě opravovat

Dnes běžně můžeme v interiérech vídat, jak se mísí několik stylů dohromady. Pravdou je, že skloubit moderní bydlení a starodávný styl vyžaduje notnou dávku citu. Jestliže se vám to však podaří, výsledkem bude originální interiér. Pokud jste i vy nadšencem mixování různých stylů a nebojíte se experimentů ve vlastní domácnosti, pak můžete běžný nábytek zkombinovat se starými kusy nábytku a vybavením, jako jsou třeba dveře.

Někdo dokonce použitím patiny a jiných malířských vychytávek či pomocí tapety předělává nové dveře na starodávný vzhled. Jestliže máte v garáži anebo na půdě staré dveře, neváhejte je použít.

Staré dveře do moderního bytu

Staré a oprýskané dveře mohou i v moderním bytě vypadat zajímavě a elegantně. Masivní dřevo a poctivá řemeslná práce dodají šmrnc například minimalistickému interiéru. Někdo se snaží staré dveře zrenovovat a nabarvit – sjednotit barvu. To však není nutné a lze dveře použít tak, jak jsou.

Jen je nutné samozřejmě zbavit je špíny a prachu, pokud se válely několik let někde ve sklepě. Nemusí se jednat pouze o dveře, ale i jiný kus nábytku, pokud takový máte. Stačí pak jen nábytek zbavit mastnoty, špíny a opravit případná poškození, přidat úchytky apod. Ať už jde o starý kus nábytku anebo dveře, získáte tím dominantní prvek v interiéru.

Z klasických dveří posuvné

Jestliže takové dveře máte, ale nesedí vám rozměrově, pak nezoufejte. Dveře lze použít tak či onak. Můžete z nich udělat dveře posunovací, které jsou praktické a navíc i zajímavé.

Čelo postele

Tyto dveře nemusí vůbec sloužit svému původnímu účelu a buď je můžete jen jako dekoraci pověsit na stěnu, případně z nich vyrobit čelo postele nebo jednoduše opřít o stěnu, jako na obrázku. 

Obrázky: stylemotivation, crowellphoto