Pohodlí doma vytvoříte snadno pomocí polštářů, přehozů, koberečků a světel

Kdo by netoužil cítit se doma báječně. Otevřít dveře po celém dni stráveném v zaměstnání a ocitnout se v oáze klidu a pohody. K tomu, abychom vytvořili dokonale útulné prostředí přitom stačí tak málo. Nemusíte být čaroděj a přitom pomocí některých doplňků vykouzlíte čarokrásnou atmosféru.

Stačit vám budou běžné interiérové doplňky, jako jsou polštáře, přehozy, podložky, koberečky, světýlka, svíčky a příjemné barvy. Nemusíte ani měnit a zařizovat komplet celý interiér. Bohatě vám vystačí i relaxační koutek, kde dobijete své baterie. I tento malý kousek rozzáří celou místnost a změní její atmosféru. Nejvíce takový relax oceníte v chladném a pochmurném počasí. Ovšem energii potřebujeme dobít celoročně.

Úklid

Začněte tím, co je vám nejméně příjemné. To je bezesporu úklid. Ale jen díky němu vytvoříte kýžené prostředí. Zbavte se veškerých zbytečností, které kazí vzhled interiéru a ukrajují mu pocit pohody. Projděte celý byt či dům a osvěžte pokojové rostliny. Pokud jsou některé zvadlé, ostříhejte mrtvé listy a vyčistěte takto energii.

Pořádně vyvětrejte

Již během úklidu otevřete okna a vyměňte v domácnosti vzduch. Je to sice zdánlivě nedůležitý krok, ale opak je pravdou. Bude se vám lépe dýchat a dovnitř bude proudit nová energie.

Zdobení

Jakmile máte uklízeno, vyvětráno, začněte se zdobením interiéru. Pohovky budou více lákat k odpočinku a relaxaci, když na ně umístíte polštáře a přidáte i hebkou a hřejivou přikrývku. Popřípadě si vytvořte relaxační koutek, máte-li na něj místo. Stačí na zem umístit sedací polštáře, vlněnou podložku a malý stoleček nebo tácek, kam si položíte horkou čokoládu nebo čaj. Vhodné jsou i koberečky, které přispějí k zútulnění a jsou příjemné na dotyk. Rozmístěte po místnosti světýlka. Ať už světelný LED řetěz, LED svíčky nebo lucerničky. Klidně i moderní lampičky, vše tak, ať to ladí s interiérem. Dnes je nabídka celkem bohatá.

Přírodní materiály

Jestli činí interiér něco opravdu útulným, pak jsou to přírodní materiály. Určitě nemusíte hned obkládat stěny kamenem nebo dělat novou dřevěnou podlahu. Stačí drobnosti. Přehozy, povlečení nebo polštáře z přírodních materiálů, dřevěný stoleček nebo dřevěný regál na knížky, kameny, které si přineste z procházky, jako dekorace, čerstvě řezné květiny ve váze apod.

Obrázky: pjbinteriors