Dokáží barvy opticky zvětšit malý prostor?

Mnoho lidí žije v malých domech a bytech a bojují s tím, jak prostor opticky zvětšit, když už nejde nafouknout doopravdy. Zkoušejí dát do místnosti co nejvíce světel, zrcadel, lesklé tapety. Přitom si lze jen pohrát s barvami, které to dokáží!

Jen světlé barvy?

Určitě jste slyšeli o tom, že světlé barvy prostoru dodají volnost a pocit vzdušnosti. Je to sice pravda, ale malý byt zvětšíte kromě neutrálních světlých barev i různými odstíny barev. Hlavní zásadou je – když zvolíte barvu, držte se v jejích odstínech, nevkládejte žádné další divoké kombinace. Když si tedy do prostoru chcete dát co nejvíce zelené, je to možné! Jednu stěnu můžete nechat namalovat sytě zelenou, zbytek jemně, nebo nechte vymalovat sytě jen nějaký výklenek.

Barvy řešte i u nábytku

Barvy opravdu dokáží své, je ale důležité začít s proměnou bytu od základů. Je potřeba myslet jak na podlahu, stěny, tak na nábytek.

Jak je to s podlahami

Jak již bylo řečeno, vykouzlit větší prostor můžete za předpokladu, že začnete měnit od základů. A těmi jsou podlahy. Je důležité pro celý prostor zvolit jednu krytinu podlahy. Je vhodné, aby byla podlaha ve výsledku o něco tmavší, než jsou stěny, nemusí být však nutně černá! Ideální je šedivý odstín, který jde mimo jiné skvěle kombinovat s dalšími barvami.

Nábytek pomůže také

Jsme tu od toho, abychom dodali prostoru opticky větší vzhled. Tím pádem je dobré myslet nejen na její rozšíření, ale i navýšení. Toho docílíte tak, že strop necháte namalovat co nejsvětleji – nebo ideálně jen bílou, stěny poté uděláte tmavší a vypomůžete si nábytkem. Ten by měl být v kontrastu ke stěnám, ideálně světlejší nebo o několik tónů tmavší – opět se ale držíme stejné barvy. Hrajeme si jen se sytostí barev.

Trend pro rok 2016

Pro letošní rok je velkým hitem šedá barva, která se hodí jak na podlahu, nábytek, tak na zdi či doplňky. Je to neutrální barva, která má širokou škálu odstínů a je velmi variabilní s ostatními barvami.

Obrázek: pixabay

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]