Muž připravil pro svou přítelkyni dokonalé překvapení, které rozhodně nečekala

Fotografie: Freepik

Není nic krásnějšího, než potěšit své blízké. Překvapení pro přítelkyni může mít mnoho podob. Pro jednoho muže to znamenalo pustit se do stavby originálního domu.

Zvenku vypadá jako jednoduchá železná loď, ale ve skutečnosti se jedná o luxusní dům se složitým a nádherným interiérem. A aby se to dalo považovat za skutečné překvapení, pustil se do všeho sám.

Obrovské překvapení a spousta práce

Tento muž se dal do všeho úplně sám. Na pomoc si vzal pouze svou vynalézavost a dovednosti. Nyní dům vypadá jako z pohádky. A okamžitě upoutá pozornost každého, kdo jde kolem. Jeho sytě červená barva je totiž září na dálku!

Dům je přitom skvělým příkladem toho, jak se dnes staví oblíbené ekologické domy. Mnoho lidí chce žít v domácnosti, která je ekonomická a bezpečná, neznečišťuje okolní prostor, šetří energii a přírodní zdroje. A přitom se tam hezky a pohodlně žije.

Tento konkrétní neobvyklý dům (stejně jako mnoho dalších) je postaven z kontejneru a má pouze jedno patro. K dispozici je v něm kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, ložnice a pochopitelně koupelna s toaletou.

V pokojích je navíc vše, co byste k životu mohli jen potřebovat. Do domu vedou velké prosklené dveře ve francouzském stylu. V každé části domu je malé okno. I přes nedostatek přirozeného světla vypadají pokoje velmi prostorně.

Příjemné materiály

Vybrané materiály a povrchy hrály při přestavbě klíčovou roli. Jedině tak mohl muž přijít s útulným a přitom praktickým interiérem. Stěny a nábytek jsou vymalovány světlými barvami. Rovněž je zde hojně použitá borovice, bříza a javor.

Všechny podlahy jsou světle šedé, aby vše ladilo k sobě a nic nebylo příliš tmavé, nebo naopak křiklavé. Všechny místnosti jsou velice jednoduché, ale najdete v nich vše potřebné pro snadný, minimalistický život. Existuje něco lepšího?

Jednoduchý, ale efektivní interiér

Šikovný kutil dostal dovnitř vše, co jeho přítelkyně potřebuje. Nábytek, domácí spotřebiče a dokonce i prostorný botník. U domu jsou dokonce dvě terasy, které také navrhl a postavil. Jedna terasa je před domem a druhá na střeše. K té vede dřevěné schodiště.

Horní terasa je příjemná k odpočinku po dlouhém pracovním dni nebo pro romantické večery, setkání s rodinou a přáteli. V ložnici je manželská postel a v obývacím pokoji se nachází pohovka, televize a lampa.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]