Mravenci v domácnosti jsou nepřítelem číslo jedna. Zbavit se jich lze přirozenou cestou bez použití chemie

Fotografie: Freepik

Mravence nemá nikdo rád, zvlášť pokud na ně narazíte u sebe doma. Malé děti se hodně pohybují po podlaze a ke kousnutí od mravence tak není daleko. Musíte najít řešení, které bude účinné a mravence zahubí.

Než budete řešit jejich přítomnost, zkuste je odpudit, by k nám vůbec nevlezli

Fotografie: Freepik

Můžete použít alkohol nebo ocet. Nalijte je do otvorů, kde by mohla být velká koncentrace mravenců. Použijte injekční stříkačku. Pomůže také hřebíček, který můžete položit do kuchyňských skříněk, a hlavně do míst, kde máte sladkosti nebo cukr.

Do kuchyně můžete také položit suchý citron, vůně tohoto ovoce mravence odpuzuje. Jestliže se k vám do domu už mravenci dostali, můžete je vystrnadit kávovým práškem nebo položit okurkovou slupku, která funguje jako repelent.

Fotografie: Freepik

Rostlina máty je velmi běžná, používá se nejen v kuchyni při vaření nebo pečení, ale také ji můžete položit v blízkosti dveří nebo míst, kde si mravenci tvoří své oblíbené cestičky. Další možností je popel. Mravenci ho z nějakého důvodu nemají rádi a rozhodně se k němu nepřiblíží.

Mezi repelenty patří také kajenský pepř nebo bramborové slupky

Bramborové slupky můžete libovolně rozmístit po domě tam, kde vidíte mravence procházet se. Hrubou sůl použijte tam, kde je jejich vysoká koncentrace, mravenci totiž nesnáší sůl a je to skvělá repelentní bariéra.

Fotografie: Freepik

Můžete si udělat také svůj domácí repelent. Smíchejte 200 ml teplé vody s 100 ml bílého octa a pomocí rozprašovače nastříkejte do míst, kde je nejvíce mravenců a nezapomeňte na otvory, kudy mravenci vycházejí. Můžete postřik použít přímo na ne, v závislosti na kyselosti octa mohou rychle umírat.

S vodou můžete smíchat také saponát. 100 ml vody, lžíci pracího prostředku a lžíci čajového prášku smíchejte a nalijte do místa, kde se mravenci setkávají. Použít ji můžete také do spár dveří nebo oken. Dávejte ale pozor, aby roztok nedostaly do rukou děti.

Všechny tipy jsou účinné a nejsou zdraví škodlivé jako různé chemické prostředky, které sice mravence zahubí, ale mohou ohrozit děti nebo zvířata na zdraví. Pokud máte doma mravence, vyzkoušejte je. Jestliže se ale rychle množí a domácí tipy nepomohou, obraťte se na profesionály na hubení škůdců.

Zdroj: Countryliving

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]