Z obyčejných vodovodních trubek lze vytvořit originální sušák na prádlo

Vodovodní trubky lze použít nejenom k vedení životodárné tekutiny. Dá se z nich vyrobit i stylový a praktický sušák na prádlo. Pokud ve vašem bytě není dostatek místa k sušení prádla a vy chcete daný problém vyřešit efektivně, jednoduše a levně, tento návod je přesně pro vás.

Stačí vodovodní trubky a pár kolen

Co budete potřebovat? Jsou to obyčejné vodovodní trubky, které najdete třeba ve stoupačkách vašeho bytu. Tedy plastové trubky, které doplníte také koleny odpovídajícího rozměru. Pokud chcete sušák na prádlo přesně podle našeho návodu, připravte si:

  • 3x trubku o délce 80,5 cm
  • 4x trubku o délce 6 cm
  • 2x trubku o délce 11 cm
  • 2x trubku o délce 26,5 cm
  • 4 spojky tvaru T
  • 4 klasická kolena
  • 2 zátky

Dále budete potřebovat také takzvanou svářečku vodovodních trubek. Právě díky ní dokážete celou konstrukci jednoduše napojit dohromady.

Začněte nejdelší trubkou

Jako první je třeba začít nejdelšími trubkami. A to tak, že vezmete první z nich a na její konec umístíte kolena. Potom vezmete druhou nejdelší a na její konce umístíte takzvané T spojky. A to stejné následně uděláte také s nejdelší poslední trubkou, kterou máte.

Spojte je dohromady

Nyní vezměte menší, šesticentimetrové trubky. Ty navařte na jednotlivá dvě kolena. Následně jejich druhý konec navaříte k T spojce. V tu chvíli vám vznikla konstrukce se dvěma dlouhými trubkami. V naváření pokračujete dále, a přivaříte další šesticentimetrové kusy ke spojce druhé trubky a potom ke spojce třetí trubky.

Konstrukci zakončete

Nyní budete potřebovat jedenácti centimetrové trubky, které přivaříte do posledních spojek. Tedy do posledních volných děr. Na jejich konec přijdou také zbývající dvě kolena. A nyní máte základní konstrukci sušáku a dále dvě delší tyče.

Sušák dokončete

Nyní už je to snadné. Do daných dvou kolen navařte trubky o délce 26,5 centimetrů. Na jejich konce umístěte dvě zátky, které poslouží jako krytka. A v tu chvíli je váš sušák hotový. Nyní ho můžete umístit za radiátor, kde by měl bez jakýchkoliv problémů držet na svém místě. A máte tři fochy, kam můžete snadno věšet své prádlo.