Staré a obnošené oblečení můžete pomocí nůžek proměnit v neotřelé módní kousky

Mnoho lidí má ve svých skříních oblečení, které prakticky nenosí, nebo je již obnošené a je potřeba jej zlikvidovat. Tyto kusy oděvů někdy zbytečně zabírají místo, a tak je nasnadě je ze svého šatníku nadobro odstranit. Někteří lidé oděvy věnují potřebným, jiní jej zase vyhazují. Pokud ale staré oblečené nechcete primárně vyhazovat, máme pro vás několik praktických tipů, jak jej znovu využít.

Proměna starého oblečení v nové

Během této kreativní činnosti můžete zapojit svou fantazii a vytvořit si nové úžasné kousky oblečení. Postačí k tomu jen trpělivost a také určitá dávka zručnosti. Jak tedy proměnit staré oděvy?

  • Ze čtyř starých triček ušijte nové dlouhé šaty: je to snadné. První tričko si ponechejte celistvé a odstřihněte jen malý kousek z jeho spodní části. Následně si k ruce vezměte další tři trička a jejich spodní části ustřihněte. Pak usedněte k šicímu stroji a jednotlivé části látky k sobě přišijte. Vzniknou vám tak pruhované nové šaty z různých barev a vzorů.

  • Z rukávů starého svetru vyrobte ponožky do bot: pakliže chcete vyřadit, nebo vyhodit starý zimní svetr, odstřihněte mi rukávy a zapošijte u nich lemy. Tento teplý návlek pak můžete unosit i jako ponožku do boty.

  • Ze starého trika nová bavlněná taška: když u starého trika podvážete gumičkou rukávy a také spodní díl a ustřihnete, vznikne vám polotovar na novou bavlněnou tašku. Otvory pak jen pečlivě sešijte na šicím stroji, zapošijte lem z vrchu, všijte k tašce i popruh na nošení přes rameno a máte hotovo. Stylová taška je na světě!

  • Z košile a svetru nový stylový kus oděvu: máte snad doma starou košili a svetr a jdou k sobě barevně? Pak košili ustřihněte v půlce a spodní část našijte na tu vrchní svetrovou, kterou tedy také musíte před šitím o něco zkrátit.

Úžasný trik s krajkovým tričkem

Našli jste ve skříni krajkové tričko, nebo tílko, které už nebudete nosit? Pak ho zkuste ještě využít jako dekoraci jiného trika. Najděte si vhodný vzor, který se vám bude líbit, například srdce, květinu, nebo půlměsíc a obkreslete si ho na kousek papíru. Tak si vytvoříte šablonu. Pomocí této šablony pak vystřihněte otvor do zádové strany trička, které budete zdobit krajkou. Nakonec už jen zbývá ustřihnout z krajkového oděvu příslušné množství látky a zašít ho zespoda do trička. Vznikne vám tak velice zajímavá kombinace.

Látkový náhrdelník a vesta ze starého šátku

Starý kus oděvu můžete využít i na tvorbu stylového látkového náhrdelníku. Tričko si nastříhejte na tenké proužky. Na ty pak můžete navléknout různé dekorace, jako třeba korálky, nebo uvázat na ně kamínky, či udělat uzlíky. Pak už jen postačí zavázat si náhrdelník na krku a uděláte s ní velkou parádu. Pokud máte doma starou velkou šálu, kterou už nebudete chtít nosit kolem krku, můžete si z ní vytvořit velice slušivou vestu bez rukávů. Postačí vystřihnout do ní dva otvory na ruce, lemy zapošít a je to.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]