Umění kombinovat barvy dokáže divy! Zvládáte to?

Šatní skříň většiny žen doslova přetéká oblečením. My ženy to tak prostě máme. Můžeme mít sebevíce naplněnou skříň, ale stále nám to bude připadat děsivě málo. Ženy jistě potvrdí a muži si hold musí zvyknout. Ovšem drtivá většina z nás má spoustu módního a trendy oblečení, ale stále dokola nosíme jedno a to samé. Nejde ani tak o oblíbenost, spíše o typickou ženskou marnivost a nerozhodnost. Znáte tuto situaci? Možná i vy můžete strávit před zrcadlem několik hodin, zkoušet jeden kousek za druhým a  vymýšlet nové a nové kombinace, ale stejně se v ničem nebudete cítit – jak se říká – ve své kůži. Nezoufejte, rozhodně v tom nejste sama. Možná za to ani tak nemůže váš (ne)smysl pro módu, jako spíše špatně zvolená barevná kombinace.

Jedna barva

Sladit barvy mnohdy představuje kumšt a ne každý to dokáže. Většina lidí se po prvním neúspěchu začne barev bát a vyhýbat se jim širokým obloukem. A to je škoda. Oblékat se do jedné barvy totiž nemusí být zrovna výhra. Vychytat dokonalý odstín každé části oblečení a ještě jej sladit s doplňky je mnohdy mnohem složitější, máte-li k dispozici pouze jednu barvu. I nepatrný rozdíl odstínu umí nasekat paseku. Řekne-li se jednobarevné oblečení, každého hned napadne černá. Jenže není černá jako černá. Pokud si na sebe obléknete kdysi černé tričko, které je teď seprané do šeda a budete ho hrdě považovat za plnohodnotný černý kousek, akorát tím uškodíte jen sami sobě. Rozhodně se nemusíte halit pouze do jednoho odstínu. Například bude-li vaší volbou zelená, můžete ji krásně zkombinovat se světlejší či tmavší zelenou. Pravidlo zní: Stejná barva, ale jiný LADÍCÍ odstín.

Dvě barvy

Věděli jste, že chytrá kombinace dvou barev dokáže divy? Pokud ne, zapište si to za uši. Základem úspěchu je zvolit si jednu barvu, která bude tou dominantní. Bude-li navíc ladit například s vaší barvou vlasů nebo očí, máte téměř vyhráno. Nesmrtelnou kombinací je černá a bílá. Tyto dvě barvy se k sobě hodí jako nebe a dudy. O tom ani potom. Stejně jako se dokonale hodí k sobě navzájem, dají se výborným způsobem kombinovat i s jakoukoli jinou barvou. Chcete připomenout některé osvědčené barevné páry? Zelená + oranžová, modrá +žlutá, šedá + fialová, hnědá + zlatá, tyrkysová + růžová. A samozřejmě mnoho dalších. Vždycky to záleží na vašich pocitech a na tom, jak se v daném oblečení cítíte. Zajímá vás, jak to udělat s doplňky? U dvoubarevných kombinací vždycky vsaďte na doplněk v pouze jedné barvě.

Tři barvy

Trojbarevné kombinace jsou nejtěžší a často bývají kamenem úrazu. Chcete-li se pustit do této variace, buďte opatrní. Stejně jako u dvou barev si zvolte jednu dominantní, která bude ve vašem outfitu převažovat. K ní vyberte další dvě barvy, které ale musí ladit jak k převažující barvě, tak i k sobě navzájem. Díky tomu je tento případ nejsložitější a spousta lidí ve většině případů volí špatně. Nebojte se ale popustit uzdu své fantazii. Od toho přece existují zkušební kabinky, kde si všechno můžete vyzkoušet, zkombinovat a popřemýšlet, zda to vypadá dobře či nikoli ještě před tím, než si konkrétní oblečení vůbec koupíte.

Fotografie: – Italian fashion: Parxís – Bolonia Author: Xavier licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]