Efektivní a rychlé sušení prádla lze provádět i bez sušičky

Fotografie: Pixabay

Sušení prádla někdy trvá hodiny a hodiny. V dnešní době přitom má málokdo čas čekat až do druhého dne, aby si mohl vzít pracovní uniformu, košili do kanceláře nebo oblíbené šaty. V dnešním článku se naučíte metodu, kterou si doslova zamilujete. Sušení nikdy nebylo jednodušší. A nemluvíme o žádné sušičce. Už neutrácejte tisíce za spotřebiče, které vlastně ani nepotřebujete. Dokonce i žehlení si značně ulehčíte. A pokud budete hodně šikovní, vůbec žehlit ani nemusíte.

Triky našich babiček

Také jste nikdy nechápali, proč babičky nechávaly po vyprání prádlo mrznout venku v zimě, místo toho aby ho nechaly schnout někde pěkně v teple? My jsme toto tajemství odhalili za vás. Je to jednoduché.

Pokud totiž prádlo necháte během schnutí trochu namrznout, uschne vám mnohem rychleji než uvnitř. Tento trik se hodí především těm z vás, kteří nemají v baráku sušárnu, sušičku nebo půdu, kde by mohlo prádlo pěkně nerušeně schnout.

Fotografie: Freepik

Co dělat když venku nemrzne

Možná vás tato rada pobaví, ale přesto byste to měli vyzkoušet. Garantujeme vám, že vás sušení mrazem nadchne. Jestliže venku zrovna nemrzne, dejte vyprané prádlo do mrazáku.

Pokud zrovna pospícháte a potřebujete prádlo do hodiny suché, nic lepšího vám doporučit nemůžeme. Jak totiž voda v látce zmrzne, všechna doslova zmizí. 

Fotografie: Freepik

Jak na to

Prádlo jednoduše dejte do nylonové tašky a vložte do mrazáku. Sušení mrazem je učiněný zázrak. Jakmile prádlo z mrazáku vyndáte, okamžitě si všimnete, že je o dost sušší, než když jste ho dávali dovnitř. Mrazivý vzduch je totiž velmi suchý. Není v něm téměř žádná vlhkost, a proto tento trik funguje. Hospodyňky minulosti byly zkrátka mnohem úspornější než my. Sušily mrazem a nevyhazovaly peníze za zbytečné spotřebiče.