Čtrnáctiletý chlapec postavil vlastní sestřičce pohádkovou palandu s domečkem na hraní

Ne vždy jsou sourozenecké vztahy bezproblémové, o to víc, když se jedná o vztah staršího bratra k mladší sestře. Rodina Marka Williamse je ale skvělým příkladem toho, jak silná sourozenecká láska mezi bratrem a sestrou může být. Jejím výsledkem je nádherný domek na hraní, který starší bratr své mladší sestře postavil zcela sám na zahradě domu, ve kterém rodina žije.

Veškerý volný čas trávil u počítače

Rodina Angličana Marka Williamse není na první pohled ničím výjimečná. Bydlí v menším domku se zahradou v jednom anglickém městečku a mají dvě děti, čtrnáctiletého syna Bradleyho a sedmiletou dcerku Ellie May.

Bradley byl v minulosti stejný jako většina chlapců jeho věku, tedy většinu svého volného času trávil doma za počítačem, nejčastěji formou hraní nejrůznějších počítačových her. Jeho rodičům, zejména otci, se to ale velmi nelíbilo, a tak poměrně dlouho přemýšlel, jak by Bradleyho od počítače dostal. Zároveň mu ale nechtěl nic přímo zakazovat, chtěl, aby syn na tom, že se dá volný čas trávit mnohem lepším způsobem, přišel pokud možno sám, jen s jeho drobnou motivací.

Pak ale dostal otec nápad

Po několika týdnech dostal Mark konečně nápad. Bradley se mu totiž svěřil, že by rád šel studovat na stavebně zaměřenou školu, neboť se mu líbí vytvářet něco vlastníma rukama. Této myšlenky otec využil a řekl synovi, že by mohl, jako malou přípravu na to stát se architektem, zkusit splnit velký sen své mladší sestry, postavit jí malý domek či altán na hraní. Holčička po něm již dlouho toužila, ale Mark sám neměl na jeho stavbu čas.

Výsledkem je domek jako od profesionála

K překvapení všech se Bradley tohoto úkolu hned chytil a pustil se do práce. Nejprve vytvořil projekt, nakreslil plánek domku, který konzultoval i se svou mladší sestrou tak, aby si udělal co nejlepší představu o tom, jak chce holčička domek využívat. Když byl plánek hotový, zajel společně s otcem zakoupit potřebný materiál, zejména dřevo, a pustil se do práce.

Celý týden Bradley nesedl k počítači a veškerý volný čas trávil stavbou domku. Výsledek, který můžete vidět na fotografiích, je ohromující. Dvoupatrový bílo-růžový domek postavil Bradley uvnitř jejich zahradního domku. Dům má okna, dveře i schody, po kterých se sestřička jednoduše dostane do druhého patra.

Následně si Ellie May vybrala vybavení do jednotlivých místností domečku a celá rodina byla nadšená, nemohli uvěřit svým očím. O to více, že chlapec bez jakýchkoli zkušeností postavil celý dům úplně sám, za pouhý jeden týden.

Navíc když Mark zveřejnil výsledek synovy práce na svém facebookovém profilu, hned se s žádostí o podobnou stavbu na Bradleyho obrátilo několik dalších lidí. Ten zatím ale veškeré nabídky odmítá, neboť se chce nejprve prostřednictvím studia ve stavebnictví zdokonalit a až poté začít opět stavět.

Fotografie: Zen.yandex

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]