Těžce zkoušená rodina: Otec samoživitel se musí starat o 5 dětí. Jeho manželka mu vrazila dýku do zad

Fotografie: Depositphotos

Pojem svobodná matka je všem lidem dost známý. Takovým matkám se vždy každý snaží pomoct, protože to skutečně potřebují.

Ano, samozřejmě, že existuje větší množství svobodných matek. Ale také je zde několik otců, kteří vychovávají své děti sami, jen se o nich zkrátka tolik nemluví. A zvládají všechny problémy a úskalí úplně stejně jako ženy. Dnešní článek bude právě o jednom takovém svobodném otci, který sám vychovává 4 vlastní a jedno adoptované dítě.

Odešla mu manželka

Alexander svoji ženu velmi miloval, a tak přehlížel všechny její výkyvy nálad a výstupy. Jenže čím dál tím častěji začala mizet a přestala se starat o jejich děti. Muž to už nemohl vydržet, a tak požádal o rozvod. Jeho manželka touto skutečností nebyla nijak rozrušená. V tichosti sbalila všechny své věci a odešla z domu. Své děti ale nechala u jejich otce. Poté se o ně přestala úplně zajímat.

Od té chvíle se Alexander stal pro své děti jak matkou, tak i otcem. Jeho den začíná v 6 hodin ráno, protože potřebuje čas na to, aby nachystal snídani a postaral se, aby jeho děti byly nakrmené. Mladší je třeba vozit do školky a starší do školy. A až poté jde do práce. Po práci muž vezme děti domů a udělá vše, co je potřeba – uklidí, uvaří a pohraje si s nimi.

Všichni se snaží pomoci

Jediné, co mu opravdu hodně chybí, jsou peníze. V práci se mu ale všichni snaží pomoci a ještě pobírá přídavky na děti. Pomáhá i babička dětí z matčiny strany, která svá vnoučata velmi miluje. Pro děti je jejich tatínek nejlepší člověk na světě, protože je na rozdíl od jejich matky neopustil. A nedávno se jejich rodina rozrostla ještě o jednoho člena.

Fotografie: Depositphotos

Ukázalo se, že matka dětí si našla milence a čekala s ním další dítě. Jenže od něj odešla a hrozilo, že dítě zůstane v sirotčinci, a tak se Alexander rozhodl, že ho adoptuje. Starší děti mu pomáhají, jak mohou, aby se všichni postarali o malé miminko. A takových rodin, jako má právě Alexander, je spousta, jen se o nich tolik nemluví.

Zdroj: Iznat

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]