Přes 500 let stará chalupa působí na první pohled zchátrale, ale při pohledu dovnitř budete překvapeni

Pojďte se s námi pokochat velice starobylou stavbou. Je to chata, která na první pohled nevypadá nijak výjimečně, avšak její interiér je doslova úchvatný. Tato chata byla postavena v roce 1400 uprostřed anglické přírody. Dalo by se tak říct, že se jedná o opravdu historické obydlí.

Pohádková chalupa

Tato chalupa byla kdysi dávno i pojmenovaná, a tak se jí říká Wishbone. Její exteriér vás nejspíš ničím zvláštním nezaujme. Dřevěné obydlí umístěné uprostřed bujné zeleně se snad jeví i zanedbaně, jeho vnitřní prostor ale zaručeně překvapí. Tak trochu nekoresponduje s tím, co vidíte na první pohled zvenku. Pojďme tedy na exkurzi.

Božský interiér

Už u vchodu se vám otevře nečekaně velký prostor, kde se snoubil moderní styl s tím historickým. Dominantním materiálem je zde každopádně dřevo a kámen, který se rozprostírá po celé ploše podlahy. Mohutné dřevěné trámy podpírající střechu mají zachovaný přírodní vzhled a strukturu, proto dokonale ladí s okolním nábytkem. Hlavními barvami jsou hnědá a béžová.

Nábytek je zde velice moderní, avšak zcela vhodně vybraný a do konceptu této chalupy rozhodně zapadá. Jeho barvy jsou tlumené a sladěné s ostatními prvky v místnosti. Nic nepřebývá, ani nechybí. Malý, ale šikovný kuchyňský kout je propojený s jídelním prostorem a obývacím pokojem, což působí velice sympaticky.

Dřevěné schody u kuchyňské linky vás pak zavedou do oázy klidu a odpočinku. V prvním patře najdete velice příjemně působící ložnici, odpočinkovou zónu s fascinujícím výhledem do zeleně a designově vybavenou koupelnu.

Zahrada jako velké překvapení

Velkým překvapením je zadní zahrada, která je přímo okouzlující. Zde se mohou majitelé chaty příjemně zrelaxovat pohledem do všudypřítomné blahodárné zeleně. Chalupa je z této části obložená kameny a působí jednoznačně lépe a upraveněji, než její přední část.

Fotografie: Pinterest

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]