Přírodní způsoby, jak zabránit klíšťatům, aby si vás vybrala jako svého hostitele

Klíště se na vás může přisát kdykoliv, ale nyní je pravděpodobnost o poznání vyšší. Proč? Už je to tady, jarní období a za dveřmi je léto. Doba naprosto ideální k tomu, abychom trávili čas někde hezky venku v přírodě. Není nic krásnějšího než výlet do přírody, čas u vody nebo válení se na louce. Mnoho lidí se na to těší celou zimu a nemohou se dočkat.

Jenže i taková pohoda s sebou mnohdy nese nebezpečí. O klíšťatech existuje velké množství informací a každý jistě ví, jak umí být nebezpečná a nepříjemná. Jejich kousnutí umí i bolet a vytahovat se musí velmi opatrně.

Mnohé z nich navíc mohou být infikované, což je velké riziko. Je tedy nutné se před nimi bránit, ale ne všechny způsoby vždycky fungují. Dnes vám ukážeme několik přírodních cest, jak klíšťatům zabránit, aby si vybrali právě vás jako své hostitele.

Nechte se naočkovat

Pokud nechcete chytnout klíště, je nutné se před tím chránit. Samozřejmě je nezbytně nutné být proti klíšťatům očkovaní, protože v opačném případě by nám obyčejné kousnutí mohlo způsobit velmi vážné zdravotní komplikace, což určitě nechceme. To ovšem proberte se svým lékařem.

Přímo v přírodě pak můžete použít repelenty, krémy nebo jiné babské rady, aby se na vás klíšťata nesápala. Doporučujeme vám ovšem vyzkoušet některou z těchto zaručených metod.

Levandule a eukalyptus

První z možností je použití levandulového oleje. Vůně této oblíbené rostliny z Provence je známá po celém světě.

Zkuste na sebe aplikovat před vstupem do přírody levandulový olej a budete chráněni. Při procházce budete hezky vonět, ale hmyz na vás nepůjde, protože tuto vůni nenávidí.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce