Pokojové rostliny, které podle pověr přinesou úspěch a bohatství do rodiny

Téměř každá domácnost pěstuje nějaké pokojové rostliny. Ty dodávají interiéru příjemný a útulný vzhled. Kromě toho zeleň příznivě působí i na okysličování prostředí, či na psychiku členů domácnosti. Na některé květiny je zkrátka radost pohledět, a pokud se jim skutečně daří, štěstí pěstitele je dvojnásobné. Věděli jste ale, že určité druhy rostlin dokážou do rodiny přivábit úspěch a peníze? Panují o tom určité pověry, tak proč to nezkusit? Na jaké druhy se tedy zaměřit?

Okouzlující liánovitá rostlina s názvem bugenvilea

Tato krásná rostlina s nafialovělými květy pochází z daleké Brazílie. Možností, jak pěstovat bugenvileu je hned několik. V teplém prostředí se jí daří i venku, a tak může zdobit svým převislým vzhledem kdejakou terasu, nebo balkon. Na zimu je však potřeba ji pěstovat v interiéru. Když ji budete ve spodní části sestřihávat, vytvoříte z ní snadno i jakousi bonsaj. Tato krásná květina prý přinese úspěch ve finančních záležitostech. Oblíbená je tedy v kancelářích i bankách. Pořídit si ji můžete ale i vy do své domácnosti. Pěstování není nijak složité.

Fotografie: Freepik

Zajímavě vyhlížející rostlina s názvem tlustice vejčitá

Tlustice je mezi lidmi známá i jako strom peněz. Patří mezi velmi oblíbené sukulenty, které nevyžadují nijak zvlášť náročnou péči. Když na zálivku zapomenete, zvládnou to. Původně je tato zajímavě vyhlížející rostlina z Afriky. Má velmi široký dřevitý stonek a na něm tlusté zelené listy. Možná proto dostala i tak poetické pojmenování.

Když si tlustici do interiéru pořídíte, měla by vám přinést úspěch především v profesní oblasti. Rovněž může přivábit mnoho peněz. K umocnění kouzla k přivolání hojnosti přispěje skladování mincí v blízkosti tlustice a její svázání červenými stuhami, či provázky.

Fotografie: Freepik

Voňavý jasmín vás okouzlí

Jasmín pochází z oblasti střední Asie. Považován je také za národní květinu v Pákistánu. Pro své velmi příjemné aroma je používán především v průmyslu k výrobě nejrůznějších vůní, a to jak tělových, tak i interiérových.

Tato květina nejen, že váš interiér rozvoní a rozjasní svými bílými kvítky, také pomůže rodinu ochránit před hádkami a zvýší pracovní produktivitu, což může vést k úspěchu už samo o sobě. Jasmín je rovněž symbolem lásky, porozumění a respektu.

Fotografie: Pexels

Vyzkoušejte zázračnou sílu citronovníku

Citronovník údajně zesílí energie, které pomohou přivolat bohatství a úspěch. Kromě toho v interiéru i skvěle vypadá. A když se o něj budete pečlivě starat, odmění vás třeba časem i chutnými domácími citrony. V zimě je potřeba jej chránit před průvanem v místnostech. V létě mu bude vyhovovat stanoviště na slunci.

Fotografie: Freepik

Pestrobarevná azalka rozzáří každou místnost

A v neposlední řadě můžete vyzkoušet účinky azalky, která oplývá nejrůznějšími odstíny květů. Podle pověr udržuje v domácnosti pozitivní energii. Také pomáhá snížit únavu a napětí. Pokud podléháte dlouhodobému stresu, můžete se uklidňovat pohledem na azalku. Prý postačí soustavné desetiminutové pozorování a budete se hned cítit lépe.

Úvodní Fotografie: Pixabay