6 barevných schémat, která v interiéru pokaždé fungují

Plánujete trochu změny ve vašem stávajícím bydlení, ale stále tápete a nemůžete se rozhodnout, jak a které barvy kombinovat? Přinášíme vám inspiraci barevných schémat, která jsou nadčasová, svěží a nikdy se neomrzí.

Barva je nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak okamžitě vytvořit skvělou náladu pro každou místnost ve vaší domácnosti. Podívejte se na těchto 6 barevných schémat, která vždy fungují.

Černá a bílá

Černá a bílá platí za nestárnoucí klasiku, která funguje vždy. Ať už si vyberete moderní nebo retro nábytek. Je to kombinace snadná, praktická, jednoduchá a nevychází z módy. Oživit ji vždy můžete něčím novým. Pestrobarevnými květinami, mísou čerstvého ovoce nebo pouze přítomností zelené, jako je tomu na obrázku.

Šedá a žlutá

Šedá a žlutá je výherní kombo. Tyto dvě barvy se k sobě prostě náramně hodí. Ať už je použijete v obýváku nebo dětském pokoji. Je to velmi hravá a zábavná kombinace. Žlutá dokáže rozzářit, zlepšit náladu.

Vybledlé pastely

I když si můžete myslet, že pastelové barvy budou fungovat pouze na jaře, není tomu tak. Tyto jemné odstíny jsou ve skutečnosti skvělou volbou pro váš domov, který bude lehký, vzdušný, svěží po celý rok. Použít je lze nejen v jídelně či kuchyni, ale i ložnici, dětském nebo obývacím pokoji.

Modrá a zelená

Z dětství si pamatuji, že se říkávalo: modrá a zelená, pro blázna jako stvořená. Je to opravdu bláznivě úžasná kombinace. I když si uvědomujeme, že se nejedná o doplňkové barvy, kombinace obou těchto odstínů vytváří harmonické schéma.

Starorůžová a bílá

Starorůžová barva je velmi jemná, elegantní s dotykem romantiky. Béžové tóny této barvy zabraňují, aby působila typicky dívčím dojmem. S bílou vypadá elegantně a sofistikovaně.

Šedá s šedou

Milujete-li šedou barvu a nevíte, jak a s čím ji kombinovat, zkuste prostě kombinovat několik šedých odstínů. Od světlé, až po nejtmavší. Použitím stejné barvy v různých tónech můžete vytvořit kontrastní, harmonický a koordinovaný vzhled. Oživit můžete opět nějakou drobností v žluté, zelené, červené – to už záleží na vás.

Obrázky: idealhome