Malování stěn trochu jinak. Vytvořte originální umělecké dílo svépomocí

Čeká vás doma malování a nechcete mít jenom obyčejnou, jednobarevnou stěnu? Není to nutné. Inspirujte se od těch nejlepších. Elsa Rhae je opravdu talent, která neustále překvapuje nejen samu sebe, ale především ostatní lidi. Její výtvory a nápady lze sledovat i na populárním kanálu Youtube. Pokud se tedy chcete inspirovat, zapátrejte tam.

Můžete se třeba podle Elsy umělecky pomalovat tělovými barvami! Nás ale zaujal jeden její zajímavý nápad s malířskou ochrannou páskou. Podívejte se, co úžasného s ní Elsa dokázala. Budete překvapení.

Jak Elsa tvořila

Mladá žena si nejprve na papír nakreslila obrysy obrazce, který chce pomocí malířské pásky na zeď vytvořit. Jednalo se o velice abstraktní výtvor, který měl ovšem všechny linie tak nějak efektivně uspořádané a tvořil velice inspirující celek. Když Elsa svůj nákres dokončila, pustila se do jeho realizace na zeď svého pokoje.

Tvoření obrazce malířskou páskou na zeď

Jednotlivé části obrazce poté Elsa začala aplikovat pomocí malířské pásky na zeď. Držela se při tom původního nákresu. Vytvořila identické vyobrazení, akorát mnohonásobně větší.

Když měla všechny úseky obrazce vylepené na zdi, vzala si bílou a černou barvu a začala pásku různými tahy překrývat právě těmito odstíny.

Při malování se držela některých obrysů více, aby byl výsledek pěkný a smysluplný. Po nanesení barev na zeď počkala asi 24 hodin, aby vše zaschlo, jak má a jala se dokončit svůj kreativní výtvor.

Odstraňování malířské pásky

Po příchodu do pokoje Elsa zkontrolovala, zda jsou barvy opravdu suché a začala s odstraňováním jednotlivých kousků malířské pásky. Výsledek je přímo úchvatný. Malířská páska totiž posloužila jako skvělý pomocník při tvorbě jednotlivých částí a obrysů výsledného obrazce, a tak vzniklo něco kouzelného a velice nápaditého, s čím může Elsa hrdě konkurovat i leckterým umělcům s dlouholetou praxí. Inspirujete se a zkusíte si i vy oživit svůj obývací pokoj nebo ložnici tímto kreativním kouskem?

Fotografie: Elsa Rhae & Barron Youtube