Lodní kontejner vypadá zvenčí normálně, ale uvnitř skrývá dokonale vybavený byt

Ve společnosti stoupá poptávka po malém, avšak komfortním bydlení, které bude, pokud možno ekologické. Tuto myšlenku naplňují domky, které jsou stavěné z přepravních kontejnerů. Dají se umístit v podstatě kamkoliv a postavit se z nich dá klidně i dvoupatrové obydlí.

Protože jsou obvodové stěny z plechového materiálu, je takový domek i poměrně odolný vůči vnějším vlivům a v původním stavu vydrží i několik desítek let. Prostor v klasickém přepravním kontejneru je omezený, ale i přesto se z něj dá vytěžit maximum.

Obydlí vytvořená z přepravních kontejnerů jsou populární zejména v zahraničí. Především pak američtí občané se v tomto způsobu bydlení velice shlédli. Je tedy docela možné, že domky z kontejnerů budou budoucností celé lidské populace.

Vtěsnáte do nich opravdu vše, co potřebujete. Pojďte se s námi přesvědčit. Tento dům se nachází ve městě Beaumont v Texasu. Exteriér přiznává jeho původní účel, avšak když nahlédnete dovnitř, budete ohromeni.

Luxusně vybavený interiér

Po vstupu do přebudovaného přepravního kontejneru si budete připadat jako v klasické moderně vybavené garsonce. Naleznete tu všechno, co k životu vlastně člověk potřebuje.

Kuchyňská linka je komfortně zařízená. K dispozici má obyvatel domku jak sporák, troubu, tak i lednici v standardních rozměrech. Prostoru je zde na vaření rozhodně dostatek. Miniaturní obývací koutek s dvousedačkou a TV stolkem poskytne rovněž pohodlí. Místnosti jsou plynule propojené a také skvěle sladěné do odstínu šedé barvy.

Obvodové zdi jsou pokryté šedými dřevěnými palubkami, a i když se nacházíte v bývalém přepravním kontejneru, budete si tu připadat příjemně. Domácí atmosféra dýchá z všech stran. Moderní design se v obydlí snoubí s jakýmsi venkovským.

Plnohodnotné mobilní bydlení

Oázou klidu se stane ložnice, která je sice není příliš prostorná, majitel v ní však najde pohodlnou manželskou postel, jenž poskytne kýžený relax a pohodu. Do domku je přivedená jak elektřina, tak voda. Naleznete zde i toaletu a sprchový kout.

Pokud si obyvatelé tohoto nezvyklého obydlí budou chtít posedět venku, mohou tak učinit díky zahradnímu nábytku, který lze variabilně přemisťovat, stejně jako samotný kontejner. V tom se ukrývá neuvěřitelná svoboda. Postačí dům naložit na nákladní vůz a nechat jej odvézt třeba doprostřed přírody, kde se budete cítit dokonale.

Fotografie: Tiny House Listings

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]