Přeměnila nudnou ložnici na pokoj jako z luxusního hotelu. Matka samoživitelka to zvládla sama za 7 dní a 1 216 Kč

Fotografie: Infrogmation of New Orleans / Creative Commons / Public Domain

Mnoho lidí nemá finanční prostředky na kompletní vybavení nového pokoje. Podívejte se, jak si poradila tato mladá žena a proměnila celý pokoj za minimum nákladů.

Inspirujte se touto proměnou. Uvidíte, že i s minimální částkou se dá ze starého omšelého pokoje vykouzlit útulný prostor dýchající novotou. A navíc to zvládnete úplně sami. Stejně jako tato mladá matka samoživitelka, které renovace trvala týden a utratila za ni v přepočtu 1 216 Kč. Dokupovala však i drobné vybavení, takže celkové náklady mohou být ve vašem případě ještě nižší.

Výmalba a efektní plastické prvky na zdi

Prvním krokem, do kterého je třeba se pustit, je výmalba stěn. Všechen nábytek je tedy potřeba odnést nebo umístit do středu pokoje. Malířským igelitem zakryjte všechen nábytek a podlahu. Žena se rozhodla jednu ze stěn vymalovat na zeleno. U jinak barevných stěn je třeba vytvořit si malířskou páskou hrany, aby byla výmalba čistě a rovně zakončená. Pokud malujete pouze na bílo, je to jednodušší, protože nemusíte tato zakončení řešit.

Ve videu se můžete podívat, jak si jde pohrát i s plasticitou zdi. Pomocí polystyrenových lišt tu žena vytvořila vystupující vzor, který působí, jako by byla celá zeď kazetově obložená. Za pár korun se jí tak podařilo docílit efektního zvýraznění stěny, jež nyní dominuje celému pokoji. Lišty je při lepení potřeba ještě zajistit malířskou páskou, než lepidlo zcela zaschne.

Natírání nábytku a radiátoru

Pak přišlo na řadu natření dveří a skříní. Na dveře zvolila světle šedou barvu. Čtyřdveřovou skříň se zrcadlem natřela na bílo. Dveře skříně pak ještě oživila nalepením širšího pruhu samolepicí tapety s geometrickým vzorem v šedém odstínu. A aby toho natírání nebylo málo, je třeba oživit i starý nevzhledný radiátor. Pro něj vybrala sytě černou barvu, určenou přímo k natírání topných těles.

žena s válečkem
Fotografie: Freepik

Teď je třeba dát nový kabátek i posteli v imitaci ořechového dřeva. Ta vypadá na mladistvý pokoj dost starodávně, a tak žena opět zvolí bílou akrylovou barvu, kterou natře celý postelový rám. Přední čelo, jež je tvořeno obyčejnou dřevěnou deskou, pak vylepší polstrováním. Nejprve připevní na čelo pěnovou výplň pomocí svorkovací pistole a tu ještě celou očalouní velurovou látkou ve světlém odstínu. Po celé délce přibije ozdobné černé cvočky a z obyčejné postele je designový kousek, který by jinak přišel na slušné peníze.

Svítidla a textilní dekorace

Noční stolky dostaly modrošedý nádech a na šuplíky opět přišla samolepicí fólie, aby vše ladilo se zrcadlovou skříní. Myslela i na zásuvky a vypínače, které všude sundala, v krabici je přestříkala na černou barvu a pak je vrátila zpět na své místo. Všechen nábytek ještě opatřila stejnými úchytkami. Tak, „špinavá práce“ je hotová a může se jít na dekorace.

Lustr je jednoduchý, ze silných černých drátů, na nichž jsou připevněny žárovky ve tvaru listů. V podobném dekoru je i noční lampička. Na závěr pak do pokoje umístila textilní dekorace. U postele tak leží kobereček v černobílém vzoru. Nové závěsy ve světle růžové barvě ladí s plyšovým plédem a polštářky na posteli. Ještě přidá pár drobných dekorací na noční stolky a je hotovo. Jak se proměna povedla, se můžete podívat ve videu.

Zdroj: Cpykami

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*