Rodina se rozhodla pro životní změnu a zrenovovala starý autobus. Tvrdá práce přinesla úžasné bydlení

Tato rodina prožili těžké chvíle, když sestra maminky spáchala sebevraždu. To ji donutilo přehodnotit svůj život a od základu ho změnit. Nyní žije s manželem a dětmi v autobuse.

Třicetiletá Amalia Braunsthal ze švédského Norrköpingu si se svou rodinou prošla těžkým rodinným traumatem. Ovšem, jak se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré, i Amaliin příběh je toho zdárným příkladem. Vše, čím si prošla, byl začátek revoluční cesty k novému životu.

Mají vše, co potřebují ke štěstí

S manželem opustila byt i práci a dnes žijí v přestavěném školním autobuse. „Máme vše, co potřebujeme k životu a ke štěstí, cítíme se lépe a jsme mnohem šťastnější,“ říká Amalia. Když Amalia náhle přišla o svou sestru, která tragicky zemřela, spáchala sebevraždu, celé rodině se svět obrátil vzhůru nohama. Všichni si mysleli, že je to začátek konce, ale bylo tomu přesně naopak.

Rozhodli se žít zcela jinak

„Byli jsme si velmi blízko. Řekla jsem si ale, že musíme žít dál, nejen přežívat,“ přiznala Amalia. Když se tragédie stala, ona i její přítel byli velmi zaneprázdněni svými každodenními povinnostmi, oba pracovali na plný úvazek, ale sebevražda sestry přiměla pár uvědomit si, že život stojí za to žít úplně jiným způsobem. „Oba jsme odešli téměř okamžitě ze svých prací a poté začali s radikální změnou našich životů, což je pravděpodobně to, co nás zavedlo tam, kde jsme dnes,“ řekla Amalia.

Pár započal nové dobrodružství

Na internetu našli k prodeji minibus, který odstartoval nové dobrodružství. Autobus byl starý a opotřebovaný, chtělo to hodně práce a úsilí, aby z něj mohl vzniknout obytný vůz. Autobus byl kompletně zrenovován a velikostně byl akorát tak velký pro rodiče i se dvěma dětmi.

Rodina v obytném voze nejdříve začala trávit léto, ale jakmile se po dovolené vrátili do svého bytu, zjistili, že už takto nemohou nadále žít. „Prostě jsme měli pocit, že nemůžeme zůstat v našem bytě, okamžitě jsme se rozhodli přestěhovat se zpět do minibusu. Nikdy jsme nebyli šťastnější než dnes. Takový život nám dává více času, otevřeli jsme oči a zjistili jsme, na čem skutečně záleží,“ dodává Amalia.

Mají vše, co potřebují

Život v autobuse pro ně znamená svobodu, mají vše, co potřebují, jako je voda, topení, kuchyň a spací kout, který lze snadno přeměnit na pohovku se stolem. „Je důležité využít každý centimetr a zajistit, aby věci měly více než jednu funkci. Postel má například úložný prostor, když ji složíte, stane se z ní sedací část se stolkem,“ řekla Amalia. Po roce a půl na cestách chtěla rodina více místa, nyní si pořídila nový, ještě větší autobus.

Zdroj: Newly