Oprsklý muž v autobuse odmítl pustit sednout těhotnou ženu. O několik sekund později toho těžce litoval

Fotografie: Pixabay

Podle chování některých příslušníků lidské populace by se chtělo říct, že společnost lidí začíná hrubnout. Těžko říct, kde je chyba. Ani pánové už nejsou ti rytíři, kterými bývali kdysi.

Catherine ještě stále chodila do zaměstnání, i když byla v osmém měsíci těhotenství. Zatímco v České republice jsme zvyklí, že nastávající maminky nastupují před porodem na mateřskou dovolenou, v USA ženy pracují až do narození dítěte. Catherine tedy každý den jezdila do práce. Naštěstí neměla namáhavé zaměstnání, protože pracovala v advokátní kanceláři. Ale vydržet celých osm hodin za stolem byl pro ni mnohdy velmi namáhavý úkol. Není proto divu, že se z práce vracela unavená.

Jen jedno sedadlo bylo volné

Domů jezdila z práce autobusem. Obvykle býval plný, ale vždy se našlo místo, kam se mohla posadit. Až jednou. Byl zrovna pátek a Catherine se již těšila na volný víkend, že si konečně odpočine. Necítila se právě nejlépe, tak by si byla ráda v autobuse sedla. Jenže jediné volné sedadlo bylo vedle pečlivě upraveného muže, který ale na něm měl svou dlaň.

Pustíte mě prosím sednout?

Catherine teda popošla k muži, aby ho poprosila o uvolnění sedadla. Předpokládala, že to nebude pro něho problém. Jenže se zlou se potázala. Muž jí odpověděl, že místo je už obsazené a ona si na něho sednout nemůže. Catherine ho požádala ještě jednou a zdůraznila, že jí není vůbec dobře a sednout se potřebuje. Muž ji opět odmítl pustit.

Fotografie: Depositphotos

A přece si sednu

To snad není možné, pomyslela si Catherine. Kam zmizeli všichni gentlemani? A protože se cítila opravdu velmi špatně, neváhala a sedla si i na ruku onoho muže. Takto vydržela až do chvíle, kdy měla vystupovat. Dokonce vydržela i to, že na ni muž spustil nevybíravými slovy příval nadávek. Nikdo v autobuse se jí nezastal.

Zastání v manželovi nenašla

Po příchodu domů se Catherine s příhodou v autobuse svěřila svému manželovi. Poněkud ji udivilo, když se postavil na stranu neznámého muže a sdělil jí, že se opravdu chovala poněkud nevhodně. Hodně ji to zasáhlo a říkala si, jestli je její manžel vůbec gentleman.

Zdroj: Hrtwarming

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]