Při renovaci kuchyně našli poklad. Stovky zlatých mincí prodali za 6,6 milionu Kč

Fotografie: Copyleft / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Dennodenně přicházejí šťastlivci s tím, že nalezli poklad. Ten bývá obvykle na různých místech, ale nikdy nevíte, jelikož jednou můžete být právě vy tím, komu se nakonec poštěstí.

Někdy si ani neuvědomíte, že žijete s pokladem, který se možná ukrývá někde ve vašem domě. Tato myšlenka napadla pravděpodobně každého, ale rozhodně to není něco, na co byste měli myslet každý den. Jednoho dne, když zrovna prožíváte svůj běžný den, ale můžete narazit na milé překvapení, stejně tak jako to bylo u tohoto manželského páru. Ten v podstatě náhodou narazil na pohádkový poklad – 264 starověkých zlatých mincí, když se renovovala jejich kuchyně.

Jak manželé s pokladem naložili?

Bylo to skutečné štěstí a britský pár se rozhodl dát vše do aukce, aby získali obrovskou sumu peněz. Inu, jednalo se o mladý milostný pár, takže tam nějaké zdlouhavé váhání opravdu nebylo. Když poklad předali, zjistilo se, že pochází z 16. a 17. století. Šlo v podstatě o jednu z největších zásob tehdejších mincí vylovených v tomto období.

Historie pokladu přilákala spoustu zlatokopů

Poklad patřil Josephu a Sarah Fernely Maisters, kteří se vzali v roce 1600 a byli pravděpodobně nejúspěšnější kupeckou rodinou své doby. Tato historie se rázem stala fenoménem a o poklad se začalo zajímat široké spektrum lidí. Začal tedy hon na zlato v okolí naleziště. To se mladým novomanželům moc nelíbilo, jelikož za okny neustále viděli někoho cizího, kdo se ochomýtal kolem jejich domu.

Jak se ocitl poklad ve zdi domácnosti?

Nyní však zůstává jedna pochybnost. Mnozí se ptají na to, jakým možným způsobem bylo vlastně zlato vloženi do zdi. To je otázka, na kterou jen tak někdo nenajde odpověď. Je však nutné podotknout, že je to něco, co přitáhlo pozornost celého světa. Manželé tento zájem ale neprojevují. Poklad prodali za 6 632 260 Kč, a tak narazili na skutečně enormní sumu peněz.

Zdroj: PositiveVibration

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]