Zbytky tapet nemusí skončit v koutě, kde na ně bude sedat prach! Využijte je kreativním způsobem

Tapety jsou moderní záležitost a dokáží interiéru vtisknout osobitost a zcela změnit atmosféru místnosti. Aplikovat je nemusíte pouze na stěny. Oživit se jimi dá nábytek, dveře, vytvořit iluzi většího prostoru a vyhrát si s drobnými dekoračními prvky. Aplikace tapet již dávno nepředstavuje beznadějnou misi pro Pata a Mata. Při troše šikovnosti to zvládne úplně každý.

Tapety můžete lepit pomocí speciálního lepidla, ale i lepidla ve spreji či použít samolepicí tapety. Díky nim starý nábytek opět ožije a mohou vám kvést i stěny, použijete-li tapety s motivem kytek. Dnes není žádnou zvláštností, když použijete v každé místnosti tapetu. Nemusí být totiž na všech stěnách a od podlahy ke stopu. Zdobit může jen část místnosti.

A nesmutněte, když vám z takového zdobení zůstanou i větší kusy tapet. Můžete je uschovat a použít v případě oprav, případně je dál využít na kreativní tvoření. Zbytky tapet lze použít na řadu zajímavých věcí. Přinášíme vám pár tipů.

Vypínače

Vaše vypínače již nesou známky opotřebení a toužíte po nových? Možná byste nejdříve mohli zkusit drobnou úpravu. Zbytky tapet můžete použít právě pro tento účel. Lepší jsou samolepicí tapety, ale použít lze i papírové, jen namísto klasického lepidla, které používáte při aplikaci na stěnu použijte lepidlo ve spreji.

Obrázky

Tapetu nastříhejte na požadovanou velikost a jednoduše vsaďte do rámečku. Získáte tak zajímavě dekorovanou stěnu. Některé tapety jsou moc hezké a pro tento účel jako stvořené.

Nové stínítko

Nové stínítko na lampičce či lustru můžete získat během chvilinky. Navíc tím sjednotíte vzhled místnosti, pokud jste tapetu použili třeba na jednu stěnu.

Papírová roleta

I když jste špatně spočítali potřebné množství a zůstala vám třeba jedna celá role, nebuďte smutní. Vyrobte si papírovou tapetu do okna. Opět tím sjednotíte vzhled místnosti.

Šuplíky a skřínky

Skřínky a šuplíky budou po jejich otevření mnohem pěknější, když dovnitř použijete tapetu. Nábytek nemusí být hezký pouze zvenčí, ale i zevnitř. Zbytky tapet tak můžete použít v podstatě kdekoliv – dokonce i v kuchyni nebo technické místnosti.

A jak ještě zbytky tapet využít?

  • Nastříhejte z nich motýlky, srdíčka, ptáčky a použijte jako dekoraci, třeba do dětského pokoje

  • Otapetujte starou krabici, třeba od bot, získáte tak originální úložný box

  • Zbyl vám jeden větší pás tapety? Nalepte dolů a nahoru lištu a pověste na zeď, jako ozdobný panel

  • Použijte tapetu namísto balicího papíru – zabalte do ní dárek

  • Obalte do tapety vaše knihy, budou v policích přitahovat pozornost

  • Použijte zbytek tapety k oživení starého nábytku

Obrázky: shabbychic