Buďte kreativní a vytvořte si domácích dekorace z běžně dostupných věcí

„Domov, sladký domov“ – čas od času si každá hospodyňka pokládá otázku, jak by mohla ještě zútulnit svou domácnost. Ale nechce se vám utrácet další a další peníze? Můžete jednoduše předělat běžné věci, které máte doma, nechte se inspirovat.

1. Oprašte své staré kolo

Staré kolo nemusí ležet na půdě, ale může zdobit nejenom ložnici, ale třeba i pokoj teenagerů. Stačí mít představivost, lásku k rychlosti a kolům a aktivní rekreaci.

2. Přiveďte si do svého domova kus lesa

Příroda je jedním z ústředních témat v interiérovém designu posledního desetiletí. Jako dekorace můžete použít malované větve či celé kmeny – představte si, jaké možnosti se vám otevírají! Vyrobte si originální věšák, police či panely. Přírodní materiály jsou skvělá volba na zdobení nejenom venkovského domku, ale i moderního bytu.

3. Oživte zašlé sklo

V každé domácnosti se zašlé sklo prostě vyhazuje. Skoro se zdá, že ty nevyužité sklenice se samy rozmnožují a je jich pořád víc a víc. Co s nimi? Dejte jim šanci být plnohodnotnými prvky vaší domácnosti. Vytvořte z nich vázy, stínidla lamp, květináče či jiné nástěnné dekorace – fantazii se meze nekladou.

4. Schody do nebe

Dokonce i starý dřevěný žebřík se může stát ideálním řešením interiérového designu vašeho domu. Stačí jej pouze natřít vhodně barevným lakem a zdánlivě přebytečný kus dřeva je najednou ozdobou vašeho pokoje. Můžete jej použít jako věšák, držák na ručníky či třeba židlí.

5. Starý neužitečný kufr? Velký omyl!

Takový kufr, který se leckomu válí na skříni může být hlavním designovým prvkem při výzdobě vašeho interiéru různými styly, jako je například Art Deco

i skandinávský minimalismus. Vyčištěné a upravené kufry můžete použít například jako konferenční stolek, stojan na časopisy či užitkový box.  Stejně tak se na nich můžete umělecky „vyřádit“ – natřete je různými barvami – stačí použít představivost.

Zdroj: brightside.me