Viděla tchyni, jak jí něco sype do čaje, tak se rozhodla vyměnit hrnky. Žena se chytla do své vlastní pasti

Fotografie: Depositphotos

Říká se, že cesta do pekla je vždy dlážděna dobrými úmysly. Často se to projevuje právě v kruhu rodinném, kdy zdánlivě dobré cíle neznamenají vždy přijatelné metody jejich dosažení.

Alexandra vždycky věděla, že ji tchyně Jarmila nemá moc ráda. Natalja vždycky věřila, že její drahý syn si zaslouží tu nejlepší ženu. Tedy takovou, která by se líbila i samotné Jarmile. Jednu takovou dokonalou snachu už si ve své hlavě vysnila. Byla to dcera její dlouholeté přítelkyně, která úspěšně absolvovala konzervatoř a byla vzornou dcerou. Jak je však již zřejmé, syn matčinu iniciativu nepodpořil.

S výběrem svého syna nesouhlasila

Martin se s Alexandrou seznámil díky svým přátelům. Láska je oba zasáhla jako blesk. Chodili spolu dva roky, než Martin rozhodl požádat svou lásku o ruku. Alexandra ani vteřinu neváhala a řekla ano. Když se mladí snoubenci rozhodli s tímto krokem svěřit tchyni, okamžitě se zděsila a vykřikla na syna, jak jí to mohl udělat. Mnohokrát se snažila synovi svatbu s Alexandrou rozmluvit, ale byl neoblomný.

Fotografie: Freepik

Jarmile tedy nezbývalo než se s tím smířit a vyždímat ze situace, co se dá. Konkrétně nespokojenost, výčitky a úhledné narážky synovi, že jeho žena byla nešťastnou volbou. Martin s Alexandrou naštěstí bydleli v jiné části města a s tchyní Jarmilou se příliš často nestýkali. Vždy, když přišla na návštěvu, nebylo to pro Alexandru snadné. Přesto to byla milá a optimistická dívka. Proto se naučila přijímat tchyni a její výčitky jako neoddělitelnou součást života.

Když chcete vnoučata

Když byla všechna témata každodenního života a domácího uspořádání vyčerpána, přešla Jarmila na širší pole. Začala se svého syna vyptávat, jak je možné, že tolik let po svatbě ještě nepřišly děti? Martin se na matku opáčil, že zatím s dětmi nespěchají, chtějí si ještě užívat života a naspořit nějaké peníze. Jarmila se ale s takovými argumenty nechtěla smířit, chtěla vnoučata.

Začaly jí napadat myšlenky, jestli není Alexandra neplodná? Když s tím na manžele vyrukovala, nenechali se zaskočit a tchyni sdělili, že by si v tom případě adoptovali cizí miminko. Jarmilu tato představa šokovala, nemohla z té představy ani spát a začala spřádat plány.

Chtěla vnoučata a šla přes mrtvoly

Jarmila se se svými obavami o „nevlastním“ nebo žádném vnoučeti svěřila své kamarádce. Ta ji poradila, že má bylinku, která s plodností umí pomoci, kdyby se vyskytly problémy. Mělo se jednat o zázrak, který uvolňuje ženskou energii. Od toho týdne chodila Jarmila často k Alexandře, když byla sama doma. Připravovala si půdo pro své nekalé úmysly. Alexandře se to sice zdálo podezřelé, ale tchyni vždy přijala.

Fotografie: Unsplash

Jednou se Jarmila sama nabídla, že své snaše půjde připravit čaj, ať prý sedí a odpočívá. Alexandře se také podařilo odposlechnout z kuchyně telefonát její tchyně, kdy řešila nějaké dávkování. Moc toho neslyšela, ale stačilo jí to k tomu, aby začala jednat.

Účel světí prostředky

Než začala pít čaj, podařilo se Alexandře nenápadně vyměnit šálky. Ať tchyně vypije, co si sama namíchala. To se dělo několikrát týdně. I když Alexandra nevěděla, co se děje, pokaždé se jí podařilo „léčbě“ své tchyně úspěšně vyhnout. Dny ubíhaly a začala se měnit i sama Jarmila.

K překvapení všech se stala mnohem laskavější. Začala se líčit a oblékat do pestřejších barev. Během rozhovoru nikdy nevynechala příležitost k jednomu nebo dvěma vtipům. A výčitky a nespokojenost se snachou nepřicházely v úvahu. Bylo to, jako by ji někdo vyměnil.

Martin se při pohledu na rozkvetlou matku upřímně zaradoval. Dlouho snil o tom, že se konečně začne starat o sebe a svůj život. Ještě větší radost měl Martin, když se dozvěděl, že si jeho matka bude brát souseda z 5. patra, který Jarmile dlouhá léta nadbíhal. Svatba se konala o měsíc později. Přibližně ve stejné době vyšlo najevo, že Alexandra čeká dítě.

Fotografie: Freepik

Konec dobrý, všechno dobré

Byla to náhoda? Člověk nikdy neví. Hlavní je, že Jarmila začala žít nový život, manželům dala konečně pokoj a ti se radovali ze svého prvního potomka. Alexandra se nikdy nikomu nesvěřila s tím, co s tchyniným lektvarem skutečně prováděla. Ospravedlňují Jarmilu její zdánlivě dobré úmysly její metody, jak jich dosáhnout? Udělala Alexandra správnou věc, když měnila poháry? A mohlo to skončit jinak?

Zdroj: Takprosto

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]