Princezna Kate trpí kvůli léčbě „brutálními“ vedlejšími účinky, na které lékaři nebyli připraveni

Fotografie: Depositphotos

Zdroj blízký královskému paláci potvrdil, že preventivní chemoterapie, kterou Kate podstupuje, má velmi těžké vedlejší účinky.

Už minimálně dva měsíce podstupuje Kate léčbu rakoviny. Přesto, že v jejím případě jde jen o preventivní chemoterapii, ani tak se jí nevyhnuly velmi nepříjemné vedlejší účinky. Jak uvádí TN, z Kensingtonského paláce nyní unikly informace, podle kterých se princezna skrývá před svými fanoušky právě kvůli účinkům léčby. Bojuje však prý jako lvice a lidé se těší, že už v létě by nejoblíbenější členku královské rodiny mohli konečně vidět.

Léčba trvá zpravidla 3–6 měsíců

Princ William často odpovídá na otázky ohledně stavu své manželky Kate kladně a ujišťuje, že se jí daří dobře. Zdroj z Kensingtonského paláce však podle TheNews uvedl, že vedlejší účinky preventivní chemoterapie jsou „brutální“. Kate trpí velkou únavou a nevolnostmi a je pro ni stále těžší skrývat své utrpení před jejich třemi dětmi.

Léčba, kterou Kate podstupuje, se nasazuje pacientům, jímž byla rakovina odstraněna, a preventivní chemoterapie má zabránit návratu nemoci. Léčba trvá zpravidla 3–6 měsíců. V závislosti na typu zvolených léků pak může pacient pociťovat různě vážné vedlejší účinky. K těm patří právě nevolnost, silná únava, vypadávání vlasů, ale trpí rovněž výstelka střev nebo kostní dřeň.

Harry a Meghan panikaří. Zrovna když vše vypadalo růžově, přišla nečekaná zrada. Toto Meghan tajila

Po léčbě může trvat měsíce, než bude v plné síle

I imunitní systém dostává zabrat a jakákoliv běžná nákaza tak může být u takových pacientů velmi vážnou komplikací. Princezna Kate je ve svých 42 letech stále velmi mladá a mnozí se shodují na tom, že pro její tělo nebude takový problém rychle se po léčbě zotavit. I tak může trvat několik měsíců, než se opět vrátí do plné síly.

Princezna Kate oznámila, že trpí rakovinou, ve veřejném prohlášení z 22. března. Tu odhalily testy, které lékaři provedli v souvislosti s její lednovou operací břicha. Princezna by tak měla mít za sebou již minimálně dva měsíce léčby a dá se předpokládat, že pokud všechno půjde dobře, už brzy léčbu ukončí a bude moci začít s rekonvalescencí.

Na veřejnosti se princezna Kate neobjevila prakticky od Vánoc. Všichni tak doufají, že ji uvidí už v létě, kdy by se měla rodina přesunout do letního sídla na hradě Balmoral. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o návštěvě prince Williama na souostroví Scilly. William tu lidem potvrdil, že se Kate vede dobře.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*