William a Kate znepokojili veřejnost tímto nejnovějším vyjádřením. Novináři ponesou následky

Fotografie: Depositphotos

Dlouhé týdny se spekulovalo o princezně Kate a vznikaly divoké konspirační teorie. Podle experta královský pár naštvala třeba reportérka BBC.

Expert na královskou rodinu podle deníku TheSun uvedl, že Kate s Williamem byli naštvaní kvůli šíření konspiračních teorií. Konkrétně pak sportovní reportérkou stanice BBC, která veřejně spekulovala o tom, že na fotografii z farmářského trhu je ve skutečnosti Katina dvojnice. Rozvířeným spekulacím a konspiračním teoriím učinilo přítrž až princeznino veřejné prohlášení. V něm odhalila, že jí ve skutečnosti byla diagnostikována rakovina a nyní prochází léčbou.

Redaktorka spekulovala o fotografii z farmářských trhů

Královská rodina si v současnosti prochází opravdu těžkým obdobím. Ještě před pár týdny byla princezna Kate hlavním tématem všech spekulantů a konspiračních teoretiků. Kromě běžných lidí však šířili nepodložené teorie i lidé ze seriózních médií. Konkrétně měla královský pár zklamat Sonja McLaughlanová, která pracuje pro BBC jako sportovní redaktorka se specializací na rugby.

„Očividně to není ona. Je znepokojivé, že to některá média hlásí jako fakt,“ cituje tvrzení britské reportérky web TN. Takto reagovala na zveřejněnou fotografii, na níž se královský pár prochází po farmářském trhu. Královský komentátor Dickie Arbite řekl, že Kate a William byli kvůli jejím komentářům „rozrušení“ a „rozzlobení“. Pozastavuje se také nad tím, že se nikdo ani neomluvil. „Došlo k omluvě? Samozřejmě, že ne. Přišla omluva od BBC? Samozřejmě ne,“ řekl Arbite.

Král Karel III. konečně vystoupil na veřejnosti. Jeho výstup rozdělil společnost na 2 tábory

Někteří se za své chování omluvili

McLaughlanová nebyla zdaleka jediná, kdo se pustil do tzv. „Katespirací“. Mnozí se však omluvili hned poté, co Kate vystoupila v emotivním videu, kde oznámila svoji diagnózu. „Jako někdo, kdo o tom spekuloval, aniž by uvážil, že by se mohlo jednat o vážný zdravotní stav, se upřímně velmi stydím a přeji jí všechno nejlepší,“ omluvil se dle deníku Express například novinář Owen Jones.

Buckinghamský palác
Fotografie: Freepik

Samotná BBC se za svoji redaktorku sice neomluvila, ale vydala rozsáhlý článek, ve kterém uvedla, že ruská dezinformační skupina posílila a přidala se k divokým konspiračním teoriím na sociálních sítích. Ani v současné chvíli některé konspirace neutichají, ale už jim zdaleka není popřáváno tolika sluchu. Na SvětěKreativity jsme psali, jak princezna Kate umlčela spekulace. Podívejte se na její prohlášení, o kterém si někteří stále myslí, že je rovněž falešné.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*