Na veřejnost unikly detaily ohledně života královské rodiny. Král Karel III. to tajil zcela úmyslně

Fotografie: Depositphotos

Osobní majetek krále Karla III. je v současnosti výrazně vyšší než bohatství, kterým kdysi disponovala jeho matka, královna Alžběta II.

V posledním vydání oblíbeného zahraničního časopisu, který informuje také o dění v královské rodině, byla zveřejněna překvapivá informace. Týká se rodinného bohatství, které je odhadováno na ohromujících 12,8 miliardy dolarů (přibližně 294,4 miliard korun). Zajímavým aspektem je, že král Karel III. disponuje výrazně větším jměním než jeho nedávno zesnulá matka.

Neuvěřitelný nárust za velmi krátkou dobu

Podle nejnovějších statistik zveřejněných v TheTimes pro rok 2024 dosáhl osobní majetek britského panovníka výše 770 milionů dolarů, což ho umístilo na 258. místo v seznamu nejbohatších lidí ve Spojeném království. Od minulého roku 2023 tak král zaznamenal nárůst svého bohatství o 12 milionů dolarů.

Královna Alžběta II., která byla na trůnu před Karlem III., měla před svou smrtí v září 2022 majetek hodnocený na 468 milionů dolarů (přibližně 10,764 miliard). V porovnání s královskou rodinou však stále působí skromně jmění Hugha Grosvenora, vévody z Westminsteru, jehož rodinné bohatství je odhadováno na 12,8 miliardy dolarů. Podle webu TV3 je Grosvenor známý také tím, že je kmotrem prince George.

Harry a Meghan čelí obrovské kritice kvůli nepřijatelnému chování vůči Kate a Williamovi

Finanční přehled královské rodiny je dechberoucí

Zajímavý pohled na finanční majetek krále Karla III. poskytl bývalý královský pobočník, podle něhož král po rozvodu s princeznou Dianou v roce 1996 začal šetrně spravovat příjmy z vévodství Cornwall. Vévodství Cornwall, jehož hodnota je odhadována na 1 miliardu dolarů, zahrnuje rozsáhlé pozemky, farmy a nemovitosti a přináší příjmy pro prince z Walesu, jeho rodinu a charitativní účely

Zlato
Fotografie: Pexels

Mezi nejvzácnější majetek krále patří Sandringham Manor v Norfolku a Balmoral Castle ve Skotsku, ale král vlastní také další nemovitosti včetně Highgrove House v Gloucestershire a dům ve Walesu. Nejedná se o jedinou informaci z královské rodiny, kterou jsme čtenářům deníku SvětKreativity příblížili. Nedávno jsme psali o překvapivém prohlášení prince Harryho, které šokovalo i krále.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*