Král Karel III. prolomil hradbu mlčení. Jeho nynější prohlášení otřáslo celým světem

Fotografie: The White House / Public domain

Král Karel III. nyní podstupuje léčbu blíže nespecifikované rakoviny. Podle svého synovce si stěžuje, že věci nejdou tak rychle, jak by si přál. 

Královská rodina si momentálně prochází nelehkým obdobím. V únoru oznámil král Karel III., že trpí blíže nespecifikovanou rakovinou. Teď všechny zasáhl další smutná zpráva, když bylo toto onemocnění diagnostikováno i princezně Kate. Oba dva tak nyní podstupují léčbu. Král si však postěžoval, že věci nejdou tak rychle, jak by si přál.

Velikonoční bohoslužby by se chtěl zúčastnit

Po plánovaném lednovém zákroku kvůli zvětšené prostatě, který král Karel III. podstoupil v londýnské nemocnici, přišlo začátkem února šokující oznámení. Lékaři objevili v jeho těle rakovinu, jež však nebyla blíže specifikovaná. „Karel je také vážně nemocný. V Británii panuje téměř jistota, že se jedná o rakovinu pankreatu, což je nehezká diagnóza, pokud to tak opravdu je,“ řekl pro TN historik a expert na královskou rodinu Martin Kovář.

Pětasedmdesátiletý král ihned zahájil léčbu a je ohledně ní optimistický. Musel tak velmi omezit své povinnosti. Předpokládá se však, že se s královnou Camillou zúčastní rodinné nedělní velikonoční bohoslužby, která se bude konat v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Princezna Kate, jež se nyní zotavuje v Adelaide Cottage ve Windsoru, ani princ William se rodinné bohoslužby nezúčastní.

Ztracený dopis od královny Alžběty odhalil prince Harryho v pravém světle. Celý svět tomu nemůže uvěřit

Rád by se rychle vrátil ke svým povinnostem

Jeho synovec Peter Phillips při své návštěvě Austrálie prozradil, že král je frustrovaný, protože by se rád vrátil ke svým povinnostem. „Je velmi pragmatický, chápe, že je tu období, kdy se opravdu potřebuje soustředit na sebe. Myslím, že prvořadým poselstvím by bylo, že se zjevně velmi chce vrátit do určité formy normality a je nejspíš frustrovaný tím, že zotavení trvá o něco déle, než by si pravděpodobně přál,“ řekl Philips pro SkyNews.

Reprezentační povinnosti tak nyní plní hlavně britská královna Camilla, která minulý týden zdravila davy při návštěvě Severního Irska a prozradila, že se jejímu manželovi Charlesovi daří „velmi dobře“. Naopak princ William se k pracovním povinnostem vrátí až 17. dubna. S princeznou Kate a dětmi bude trávit prodloužené velikonoční prázdniny. Na SvětěKreativity jsme rovněž informovali o prohlášení princezny Kate, které umlčelo spekulace a všechny rozesmutnilo.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]