Lékaři mu doporučovali, aby manželku odpojil od přístrojů. Ona v tu chvíli ale otevřela oči a řekla čtyři slova

Fotografie: Tony Webster / Creative Commons / Attribution 2.0

Žena utrpěla náhlou zástavu srdce. Skončila napojená na přístrojích téměř bez šance na uzdravení. Lékaři jejímu muži navrhli, aby souhlasil s jejím odpojením, aby se ukázalo, jestli bude schopná přežít.

Byl to den jako každý jiný, když Ryan Finley toho sobotního rána vstal. Chtěl probudit i svou ženu, ale všiml si, že nedýchá. Nereagovala na třesení, ani na nic jiného. Mluvil na ni, pak křičel, ale jeho žena byla v bezvědomí. Popadl tedy telefon a zavolal záchrannou službu. Od této chvíle začala pro tyto manžele dlouhá cesta k uzdravení.

Byla připojena na přístroje s malou nadějí

Položil svoji milovanou Jill na podlahu a začal ji oživovat. Připadalo mu to jako věčnost, nakonec se ale ukázalo, že to bylo jen 15 minut, než přijeli záchranáři a převzali si Jill do péče. Spěchali s ní na kardiologii v nemocnici v Oklahomě, kde se jim ji po půl hodině podařilo stabilizovat. Pak ji cíleně uvedli do hypotermie, která by měla ochránit nervovou soustavu a mozek před poškozením.

Byla připojená na ventilátor a byla jí nasazena léčba podle protokolu, aby stabilizovali její srdeční činnost i krevní tlak. Lékař zmatenému Ryanovi řekl, že pokud věří na něco vyššího, právě nastal čas se modlit. Situace tedy pro Jill nevypadala vůbec dobře. Ryan stále nechápal, jak je možné, že jeho 31letá zdravá žena utrpí zástavu srdce.

Vnitřní hlas mu řekl, aby ji nechal jít

Dny ubíhaly, ale Jill nevykazovala žádné známky zlepšení. Její rodina se však nevzdávala. Byli s ní v nemocnici, pečovali o ni a povídali si s ní. Jednoho dne dorazil i kněz, který si stoupl do rohu pokoje a předčítal z Bible. Pak se zeptal Ryana, jestli by nechtěl své ženě číst, a on souhlasil. Nakonec jí četl pasáže z Bible několik hodin denně a zároveň se modlil, aby se stal zázrak.

lékař v nemocnici
Fotografie: Freepik

Asi 11. den se Ryan rozhodla vrátit se na jedno odpoledne domů. Byl neustále v nemocnici a už si potřeboval pročistit hlavu. Chodil po pozemku jejich domu a věnoval se věcem, které by dělali spolu s Jill. Přesně si vzpomíná na ten okamžik, kdy v sobě pocítil naprostý klid. Jako by mu něco říkalo, ať ji nechá jít, že všechno bude v pořádku.

Její uzdravení šokovalo i lékaře

Následující den se vrátil do nemocnice. Jeho žena měla problémy s kašlem a on viděl, že se stále jen zhoršuje. Nakonec se rozhodl řídit svou intuicí a požádal lékaře, aby ji odpojili od životní podpory. Lékaři ho upozornili, že nejspíš bude mluvit nesrozumitelně a bude se i hýbat. Ať to však nebere jako velkou naději, jsou to často jen automatické projevy neurologické soustavy.

A opravdu to tak v prvních chvílích bylo. Další den však za Ryanem přispěchala sestra a řekla mu, ať se hned vrátí na pokoj, protože jeho žena mluví. Vůbec se mu tam nechtělo, měl pocit, že to možná budou poslední slova jeho ženy a ta slyšet nechtěl. Mluvila ale srozumitelně: „Vezmi mě odsud pryč. Chci jít domů,“ byla její první slova.

Když mu pak správně odpověděla na jednoduché otázky, začala v něm růst naděje. Jeho modlitby byly vyslyšeny a Jill se zotavovala neuvěřitelně rychle. Pro lékaře to byl v podstatě zázrak. S ničím podobným nepočítali. Dostala kardiostimulátor, a nemusí se tak bát případné další zástavy srdce. Její muž je pevně přesvědčen, že ji zachránila boží síla. Pro lékaře zůstává případ Jill stále záhadou, z lékařského hlediska už neměla být mezi živými. Zdá se, že nám do života někdy zkrátka zasáhnou síly nebo snad osud, které neokážeme nijak vysvětlit.

Zdroj: LifeDaily