Město terorizoval „sněhový gang“. Policie si dala záležet a chytře ho vypátrala

Fotografie: Guillaume Speurt / Creative Commons / Attribution 2.0

Objevil se nám tady takový nešvar. V poslední době zasáhly sněhové koule několik osob i aut. Nyní už má policie i veřejnost tohoto chování dost.

„Výrazně zvyšujete riziko dopravních nehod,“ uvádí policie v příspěvku na facebooku. Podmínky na silnicích se v tomto ročním období rychle mění, a proto je důležité sledovat počasí, než se vydáte na cestu. Na kluzkém povrchu je obzvlášť důležité zvolnit tempo a zpomalit. Problémy účastníkům silničního provozu ve švédském Oskarshamnu v poslední době ovšem nezpůsobuje pouze stav vozovky. Podle policie se vyskytly problémy s mladíky, kteří házeli sněhové koule na auta v provozu.

Policie si dala záležet

Ve prosinci bylo sněhovým útokem zasaženo i policejní auto. To už policistům došla trpělivost a rozhodli se, že si na útočníky pořádně došlápnou. „Kolega mě vysadil u silnice a já jsem rychle vypátral, kde ti lidé byli a kam odešli,“ napsal policista Daniel ve svém příspěvku na facebooku a dodal, že po chvíli chytili pár mladíků. Vážně si s nimi promluvil o důsledcích jejich chování a o nebezpečí, které představují. Lidé na policii podávali stížnosti typu: „Naše města terorizuje sněhový gang. Žádáme policii o urychlenou pomoc, dejte si pozor i vy!“

Chlapci byli rozumní a svého jednání litovali. Poté policisté kontaktovali rodiče, kteří měli děti vyzvednout. Rodiče nebyli příliš spokojeni s tím, co jejich děti udělaly. V komentářích je policie chválena za to, že situaci vzala vážně a zapojila i rodiče. Jeden z komentujících uvedl, že sám nedávno inkasoval sněhovou koulí do obličeje a nebylo to vůbec příjemné. Lidé doufají, že se situace nyní uklidní. Další komentující se přidávali se svými zkušenostmi s tímto nešvarem.

Tato zdánlivě neškodná zábava není v zimě vůbec ojedinělá. Přitom v minulosti byly zaznamenány případy, kdy v důsledku tohoto chování došlo k dopravním nehodám, když řidič najednou ztratil po zasažení čelního skla ledovou koulí kontrolu nad svým vozem. S tímto hloupým druhem zábavy se můžeme setkat i v České republice. Apelujte tedy na své ratolesti nebo známé a sdělte jim, že může jít o skutečně nebezpečnou a život ohrožující legraci.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]