Malý chlapec poslal svému otci do nebe zprávu. Slova, která pronesl, dojmou i ty nejsilnější povahy

Fotografie: Depositphotos

Nicco, 7letý chlapec, přišel o svého drahého tatínka při tragické nehodě na motorce. Svůj smutek zahání vírou v Boha, o kterém s jistotou tvrdí, že je určitě nejlepší přítel s jeho zesnulým otcem.

Ztratit rodiče je těžké v jakémkoli věku, ovšem pro děti je to zvláštně obtížné. Přesto se 7letý Nicco Lipary se ztrátou svého tatínka vypořádal velice dospěle a uvědoměle. I když by byl samozřejmě šťastný, kdyby tady s ním jeho otec mohl být, určitou útěchou mu byla víra v Boha. Může s ním mluvit o své bolesti a smutku, a navíc si je naprosto jistý, že Bůh a jeho tatínek jsou v nebi nejlepšími přáteli.

Život se vždy nevyvíjí podle plánu

Život se bohužel často nevyvíjí podle plánu. Každého člověka čekají vzestupy a pády, radost i smutek, ale vždy je potřeba hledat útěchu, cokoli, co nám pomůže překonat těžké časy. Nicco poté, co ztratil svého drahého otce, se obrátil k Bohu, se kterým mohl mluvit o své bolesti a smutku. Truchlící chlapec se pak otočil i na svého zesnulého tatínka. Povídal si s ním, jako kdyby seděl přímo vedle něj.

Strašlivá nehoda na motorce

Jeff, Niccův otec, zemřel při tragické nehodě na své motorce. Když se chlapec dozvěděl, že jeho tatínek už není mezi živými, zhroutil se mu celý svět. Jeho starší sestra Jayda nevěděla, jak mladšího bratra utěšit, ale zdá se, že Nicco si poradil sám. Jayda uvedla, že je čím dál tím více podobný svému otci. Je také mnohem dospělejší, než je jeho skutečný věk.

Chlapec svolal rodinnou schůzi

Niccovi jeho otec velice chyběl. Jednoho dne se rozhodl svolat celou rodinu do obývacího pokoje. Když se všichni shromáždili, nařídil všem, aby si každý z nich vzal lístek a napsal na něj, co na Jeffovi miloval a co mu naopak chybí. Svá poselství všichni doplnili drobnými kresbami. Jakmile byli hotovi, Nicco se začal modlit k Bohu a následně předal vzkazy svému otci. Mluvil na něj, jako kdyby seděl na gauči přímo v obývacím pokoji.

Fotografie: Pexels

„Ahoj, tati, jak je v nebi? Dobrý? Špatný? Prosím, neříkej, že špatný. Doufám, že jste s Bohem nejlepší přátelé. Milujeme tě, tati,“ řekl Nicco. Pak začal mluvit o tom, jaký jeho otec byl člověk, jak veliké srdce měl. Pro svou rodinu, ale i pro lidi v nouzi by se rozdal. To na něm Nicco obdivoval nejvíce, byl to jeho skutečný vzor.

Láska pomůže překonat všechen smutek

Nicco je přesvědčený, že jeho otec a Bůh jsou nejlepšími přáteli. Své sestře to sdělil s největší jistotou. I když Jeff už nemůže být se svou rodinou, jeho láska, kterou všem svým blízkým věnoval, jim pomůže překonat i ty nejtěžší chvíle. Jednoho dne se Nicco a Jeff opět uvidí a všichni společně i s Bohem si mohou v nebi povídat.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]