Lékaři žádali otce, aby to se záchranou své dcery už vzdal. Poté se postaral o zázrak

Fotografie: Freepik

Novoroční oslava se změnila v rodinnou tragédii. Ten den měla jejich tříletá dcera zemřít. Její otec se však rozhodl, že nic takového se nestane.

Ruslan a Anastasia Odonecovi žijí v ukrajinském městě Dnipro. Jak uvedl web Tudasfaja, 31. prosince 2013 se rodině se dvěma malými dětmi změnil život. Jejich malá dcera měla toho dne zemřít. Neuvěřitelný zázrak se však stal díky otci, který si ani na chvíli nepřipustil, že by měl o své dítě přijít. A to ještě nebyl zázrakům konec.

Všichni se chystali na oslavu Silvestra

V domě tehdy rodina bydlela krátce. Byl krásný a v přízemí domu byl také krytý bazén. Na silvestrovský den byla pozvána i rodina a den začal slibně. Manželé chystali s ostatními pohoštění a jejich pětiletý syn Radomír a tříletá Alysia si hráli se svým bratrancem. Po nějaké době si rodiče všimli, že v domě je ticho a neslyší, jak si děti hrají. Ruslan se je proto vydal hledat. Nikde však nebyly.

Když dorazil do přízemí s bazénem, krve by se v něm nedořezal. Uviděl svoji nehybnou dceru, jak leží na dně bazénu. Okamžitě pro ni skočil a vytáhl ji na břeh. Anastasia, jež také seběhla dolů a viděla tu scénu, na místě omdlela. Příbuzní rychle zavolali na tísňovou linku. Web FamilyToday uvedl, že Ruslan netušil, co dělat. Vzpomněl si však na filmy, ve kterých viděl stlačování hrudníku a dýchání z úst do úst. A tak s tím začal. Jeho dcera však na oživovací pokusy nereagovala.

Lékaři takové pouto na sklonku života nikdy neviděli. Šlo o důkaz nejhlubší lásky i po 67 letech manželství

Otec se nehodlal s jejich verdiktem smířit

Ani přivolaným záchranářům se ji nepodařilo oživit. Po půl hodině snažení ji prohlásili za mrtvou a přestali s oživováním. Ruslan se však nechtěl vzdát. Skočil zpátky k dceři a dále jí masíroval hrudník. Záchranáři jej chtěli odtrhnout. Říkali, ať už svoji dceru netrápí, ale on nepřestal. A pak najednou ucítil její slabý tep. Je to neuvěřitelné, ale Alysia se vrátila zpět k životu.

nemocnice
Fotografie: Freepik

V kómatu byla převezena do nemocnice, ale lékaři jí dávali jen malou šanci. Celých 45 minut bez kyslíku znamenalo jistou mozkovou smrt. Už nikdy nebude normální, i kdyby se probrala. Ale stal se zázrak číslo dvě. Sice to trvalo ještě několik měsíců, ale Alysia se probrala z kómatu, naučila se znovu mluvit i chodit a nakonec smrtelnou nehodu přežila bez následků. Na SvětěKreativity se můžete podívat na jinou záchranu. Kamera zachytila, jak 5letý chlapec zachránil štěně před utonutím.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*