Kamera zachytila 5letého chlapce zachraňujícího své štěně před utopením v bazénu. Sám donedávna neuměl plavat

Fotografie: Shutterstock

Malý chlapec ani vteřinu neváhal, když viděl, že se v bazénu topí jeho dvouměsíční štěně. Skočil do vody a pejska zachránil.

Video se záchranou štěňátka koluje po sociálních sítích. Umístil ho tam chlapcův starší bratranec. Je to záznam z bezpečnostní kamery, která je namířená na rodinný bazén. Záchranu tak viděli již statisíce lidí a pětiletý chlapec se stal přes noc hrdinou. Jeho odvaha je obdivuhodná. Na nikoho nečekal a pro pejska do velkého bazénu skočil sám.

Teprve nedávno se naučil plavat

Celá událost se stala loni v létě. Malý chlapec dostal štěňátko německého ovčáka. Jednoho dne v podvečer se pejsek vytratil a celá rodina ho hledala. Mezitím vidíme na kameře, že pejsek bojuje v bazénu o život více než čtvrt hodiny. Voda měla asi jenom 5 °C a štěňátko se navíc ocitlo téměř uprostřed bazénu.

Nemělo moc šancí na to se dostat ke kraji a z bazénu vylézt. Naštěstí jeho pětiletý majitel si psa v bazénu všiml. Okamžitě rozpoznal, že pejsek je v ohrožení života. Skočil tedy bez váhání do bazénu a pejska bezpečně dostal na břeh. To co udělal je obdivuhodné, protože se sám teprve v nedávné době naučil plavat.

Štěně bylo podchlazené, ale přežilo

Ve vodě popadl psa a rychle se ho snažil dostat k okraji bazénu. Tam však nastal drobný zádrhel a chlapec měl problémy z bazénu vylézt. Chvíli na to vidíme, jak k bazénu rychle přibíhá maminka, která oba vytáhne ven. Štěně bere do náručí a utíká s ním do tepla. Promočený hrdina se zvedá a spěchá rychle za nimi.

Fotografie: Freepik

Štěňátko mělo namále, protože ve studené vodě bylo příliš dlouho. Bylo podchlazené a velmi vyděšené. Naštěstí neutrpělo žádné zranění a brzy se zotavilo. Argentinský chlapec se poté dočkal pochvalných komentářů od mnoha lidí. Nedávno zveřejnil jeho bratranec další video, kde je vidět, že pejsek od té doby hodně vyrostl a s chlapcem jsou nejlepší kamarádi.

Ačkoliv většinou vídáme, že je to spíše pes, který brání a zachraňuje svého pána. V tomto případě tomu bylo naopak. Pejsek potřeboval pomoc od svého malého majitele a ten prokázal notnou dávku odvahy. Stačilo málo a mohl být v ohrožení i on sám, vzhledem k tomu, že v té době nebyl ještě zdatným plavcem.

Zdroj: GulfToday

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]