Pes se zaseknul v základech domu. O záchranu se postarali hasiči i jejich přidružená pátrací jednotka

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Noční můra každého majitele psa se v tomto případě naplnila. Nešťastní páníčci museli povolat specializovanou jednotku, aby jejich psa vypátrali v základech domu.

Neobvyklou záchranu psa mají na kontě hasiči i jejich přidružená pátrací jednotka. Malý pes se neobjasněným způsobem dostal pod rodinný dům. Aby jej zachránili, museli hasiči odstranit terasové dlaždice kolem domu a ušetřena nezůstala ani podlaha v kuchyni. Díky technickému vybavení se jim uvězněného psa nakonec podařilo lokalizovat a zachránit, uvádí deník SkyNews.

Psa nedokázali přesně lokalizovat

Ve zprávě se neuvádí, jak se roztomilý tříletý pudl dostal pod rodinný dům. Jisté však bylo, že se nachází někde v prostorách pod terasou nebo kuchyní. Poté, co učinili zoufalí majitelé několik pokusů, aby zjistili, kudy se pes pod podlahu dostal, nezbylo jim, než přivolat pomoc. Dne 23. dubna tak do městečka Parkmill dorazili hasiči z posádky Swansea West, z jižního Walesu.

Ti se ihned pustili do práce a začali odstraňovat dlažbu z terasy i vydlážděnou kuchyni. Atypický dům jim však práci ztěžoval. Nebylo pro ně jednoduché lokalizovat psa a i přes veškerou snahu nebyli schopni určit, kde přesně se pes nachází a kudy se k němu dostat. Jak informoval deník SwanseaStandard, nakonec se rozhodli povolat na pomoc specializovanou jednotku USAR.

6letá dívka zachránila svou matku a 2 sourozence. Vrátila se pro ně do hořícího domu

Díky technice se podařilo určit, kudy se k němu dostat

Tento tým má výcvik i techniku pro vyhledávání osob v nepřístupném terénu nebo v troskách. „Tým USAR využil odposlechové a seismické detekční zařízení ‚Delsar‘ a technické vyhledávací kamery k určení přesné polohy psa,“ uvádí ve své zprávě deník NYPost. Hasiči se poté vrátili opět do kuchyně, kde se odstraněním dlažby a výkopem nakonec dokázali k uvězněnému psovi dostat.

Roztomilý pudlík Jock tak byla zachráněn před smrtí hladem a jeho páníčci si mohli oddechnout. Určitě jim bude nějakou dobu trvat, než dají do pořádku podlahy, které musely být kvůli záchraně odstraněny. Jistě toho však nelitují a jsou rádi, že mají svého čtyřnohého přítele zase u sebe. Na SvětěKreativity jsme psali o jiné záchraně psa, který vběhl do liščí nory. I v tomto případě museli zasáhnout hasiči.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*