Pokud vás pes následuje na toaletu, tak se s vámi snaží urychleně mluvit. Jde ve skutečnosti o významný jev

pes v koupelně
Fotografie: Freepik

Spousta majitelů psů si stěžuje, že jejich pes jim nedá pokoj ani na toaletě. Nyní si možná svůj hněv rozmyslí. Váš pejsek se vám totiž snaží něco říct.

O psech se říká, že jsou nejlepšími přáteli člověka a rozhodně se takové tvrzení nedá popřít. Mnoho lidí má pejsky nejen jako domácí mazlíčky, ale jako skutečné členy rodiny. Jejich pořízení vám doslova dokáže změnit život. Jejich loajálnost a věrnost jdou až za hranice, nikdo vám nebude tak oddaný jako právě pes. A tak se může stát, že se od vás nehne ani krok, dokonce i když jdete navštívit toaletu. Co se vám tím váš čtyřnohý přítel snaží říct?

Pouto na celý život

Psi se svými majiteli navazují silná pouta na celý život. Od nikoho nikdy nedostanete tolik lásky a věrnosti jako od psa, který miluje nezištně, bezpodmínečně a navždy. Promlouvá k vám svým charakteristickým způsobem, vrtí ocasem, když se objevíte ve dveřích po dlouhém dni v práci, poskakuje kolem vás, štěká a mazlí se.

Pes je především zodpovědnost

I když si se svým milovaným pejskem užíváte spoustu legrace, nezapomínejte, že je to živý tvor, jehož pořízení s sebou přináší především velkou zodpovědnost. Než si nějakého přivezete domů, je potřeba takový krok pořádně promyslet. Stejně tak je potřeba se mu intenzivně věnovat, také pozorovat jakékoli změny v chování, abyste věděli, jak se svým chlupatým přítelem komunikovat.

Roční štěně bylo postřeleno do hlavy. Kulka nadělala paseku, se kterou si ale veterinář poradil

pes v koupelně
Fotografie: Freepik

Například návštěva toalety. Může se vám zdát vtipné, že vás pejsek tak miluje, až se od vás nemůže odtrhnout, ani když sedíte na záchodě, ale víte, co přesně takové gesto znamená?  Není to o tom, že bez vás nemůže být ani vteřinu, ale o tom, že si vás nesmírně váží. Nezlobte se na něj, pokud vám „nedá pokoj“ ani na tak intimním místě, psi neodlišují koupelnu od ložnice nebo kuchyně. Považujte to za projev úcty.

Zdroj: Newly

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]