Roční štěně bylo postřeleno do hlavy. Kulka nadělala paseku, se kterou si ale veterinář poradil

Fotografie: Untitled / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Některá zvířata poznala na vlastní kůži, jak moc umí být člověk krutý. Oproti tomu existují i laskaví a milující lidé se srdcem na svém místě.

Někteří lidé dokážou být ke zvířatům opravdu krutí. Většina těch zvířat, která takového jedince potkala, končí ve špatném stavu u veterináře a poté v útulku, kde čekají na lepšího a hodnějšího páníčka a sní o domově. Lidé naštěstí nejsou jen krutí. Oproti nim stojí ti se srdcem ze zlata, kteří zbídačená zvířata zachraňují a věnují jim veškerou péči. Příběh postřeleného německého ovčáka dojal nejednoho člověka.

Pes střelený do hlavy

Je šokující, jakému zacházení ze strany lidí jsou některá zvířata vystavována a co všechno musí bezbranná němá stvoření snášet. Soucitní jedinci jim naopak zase dávají šanci na lepší život. Na začátku tohoto roku představila společnost Louisville Metro Animal Services psa, kterého pojmenovali Magic (kouzlo, kouzelný), jenž utrpěl střelnou ránu do hlavy. Podle veterinářů osmiměsíčního až ročního německého ovčáka někdo střelil, přestože se na něj nebohý pes díval.

Kulka Magicovi zlomila čelist, dostala se nad pravé oko a vyšla ven na levé straně. To, že se Magic nejspíše díval na útočníka, naznačuje právě úhel, pod kterým střelná rána prošla. Magic si hodně vytrpěl, po tomto strašném traumatu mu byla poskytnuta naléhavá lékařská péče v Jefferson Animal Hospital. Maximálně roční štěně německého ovčáka podstoupilo reparativní operace, dostávalo léky proti bolesti a bylo krmeno injekční stříkačkou.

Pejsek se v hořícím domě obával nejhoršího. Tento chrabrý policista situaci zachránil na vlastní riziko

Šance na lepší život

Navzdory své bolestné minulosti a krutému zacházení byl Magic hodně houževnatý a byl známý pro svou pozoruhodnou odvahu. Po náročných operacích byl Magic umístěn do útulku a pod svá křídla ho vzala společnost Kentucky Humane Society (KHS) s oddaným zaměstnancem, který mu pomohl uzdravit se jak fyzicky, tak emocionálně. Po měsících péče a operací byl Magic připraven začít znovu. Soucitná 50letá učitelka, Melanie Gilzene, viděla příběh psa na internetu a byla připravená ho adoptovat.

Neztrácela čas a zahájila proces adopce prostřednictvím programu KHS. Melanie a její rodina přivítali Magica ve svém domě na dvoutýdenní zkušební dobu, která se rychle změnila v milující domov. Pouto mezi štěnětem a jeho novou rodinou bylo obrovské, takže pro Melanii nebylo těžké rozhodnout, zda psa adoptovat nastálo. Když Magic opouštěl útulek, zaměstnanci KHS se s ním rozloučili a oslavili jeho pozoruhodnou cestu k lepšímu životu.

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]