Když se pitbul jménem Zack přiblížil k novorozenci, jeho otec se vyděsil a byl paralyzován. Reakce psa ho však nakonec překvapila

Fotografie: Depositphotos

Muž, stejně jako spousta dalších lidí, nevěřil pitbulům. Když si však našel manželku, která již pitbula vlastnila, rozhodl se dát mu šanci. Jeho láska k němu vzrostla, když se páru narodila dcera.

Hororové filmy, ale i zprávy ze světa již několikrát uvedly pitbuly jako smrtící stroje, které není radno si do své domácnosti zvát. V některých spolkových zemích Německa je dovoz pitbulteriérů dokonce zakázán, stejně tak ve Spojeném království. Není tedy divu, že většina lidí má k jejich chovu odpor. Jedním z takových lidí byl i Greg Heynen. Později však zažil něco, co nadobro mělo změnit jeho pohled na toto psí plemeno.

Fotografie: Depositphotos

Každý z partnerů měl svého psa

Když Greg potkal svou současnou manželku poprvé, každý z nich měl svého vlastního psa již z minulosti. Ženin pes byl kříženec pitbula a labradora a jmenoval se Zack. Zpočátku byla jejich nenávist vzájemná. Greg ihned choval k Zackovi odpor, jako důvod mu stačil, že Zack má v sobě krev pitbula. Jako správný pes samozřejmě Gregovu odměřenost vycítil, tím pádem byl jeho vztah vůči němu dost podobný.

Vše se však změnilo, když se manželům narodila dcera. V tu chvíli Greg rázně sdělil své manželce, pokud bude mít pocit, že je Zack pro jejich dítě hrozbou, jde z domu. Když se však novopečení rodiče vrátili z porodnice, oba psi se na malou holčičku vrhli s láskou. Nepřestávali ji olizovat. Přestože Greg Zacka chvíli odstrkoval, protože měl pocit, že to s vítáním trochu přehání, došlo mu, že se Zack na první pohled zamiloval.

Zack se stal ochráncem malé holčičky

Od samého počátku se Zack stal ochráncem Gregovi dcery. Byl jí vždy nablízku. Zack ji věrně a zcela nekompromisně miloval. Když trochu vyrostla, vždy ji následoval do postele a uložil ke spánku. Pak si lehl vedle na zem. Nějakým způsobem pokaždé vycítil, že nastal čas jít spát. Vždy seděl u schodů a čekal na dívku, až si půjde lehnout.

Zack se stal obětí sousedů z okolí

Hodný Zack byl však nakonec otráven sousedy žijícími ve stejné čtvrti. Zřejmě k němu zaujímali stejný postoj jako Zack na začátku, ale jejich nenávist byla tak obrovská, že se nebáli ani takových ohavností jako zabít nevinné zvíře. Byl to nejhorší den v životě celé rodiny. Dívka se loučila se svým psím přítelem a rodiče nedokázali udržet slzy. V tu chvíli jim totiž došlo, co se bude dít.

Po 5 letech už nebude potkávat Zacka u schodů, jak na ni čeká, až si půjde lehnout do postele. Nebude ji ukládat a nebude vedle ní ležet na zemi a hlídat ji. Tehdy vstal Gregův pejsek Sam, který jeho dceru vroucně miloval stejně jako Zack, přišel k dívce a obejmul ji. Zaujmul Zackovo místo, automaticky začal doprovázet Gregovu dceru do její postele a držet u ní stráž místo svého zesnulého kamaráda. Dalších 6 let, dokud nezemřel, na ni každý večer věrně čekal u schodů.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*