Jízda na horské dráze se změnila v noční můru. Lidé zůstali několik hodin viset hlavou dolů

jízda na horské dráze
Fotografie: Freepik

Kvůli mechanické poruše se vláček na horské dráze zastavil v tom nejméně vhodném místě. Záchrana uvězněných lidí se protáhla na celé hodiny.

Několik návštěvníků zábavního parku v americkém Wisconsinu si odneslo zážitek, pro který si sem však rozhodně nepřišli. Noční můra se pro osm nešťastníků změnila ve skutečnost, když se atrakce zasekla a nezbývalo jim nic jiného než čekat, dokud je někdo nevyprostí. Po několika dlouhých hodinách se podařilo dostat na zem i posledního cestujícího.

Atrakci pár dní předtím kontrolovali úředníci

Na festivalu Forest County v Crandonu v americkém státě Wisconsin se odehrálo drama, na které mnoho z návštěvníků nezapomene. Vláček na horské dráze se zastavil v jedné z prudce zatočených smyček, a to tak nešťastně, že lidé ve vozících zůstali viset hlavou dolů. Přestože pomoc byla okamžitě přivolána, trvalo několik hodin, než se podařilo všechny vyprostit.

Okolnosti incidentu se stále vyšetřují a zatím není jasné, proč k poruše atrakce došlo. Několik dní před incidentem totiž byla zkontrolována úředníky státu Wisconsin, již neshledali žádnou závadu. Pro záchranáře se jednalo o naprosto unikátní situaci, se kterou nikdo neměl zkušenost. Lidé totiž byli uvězněni 30 metrů nad zemí, a záchrana tak byla velmi náročná.

Hasiči dostali pochvalu za náročnou záchrannou akci

Na místo se sjeli hasičské sbory ze tří okolních měst a celkem zasahovalo přes 50 hasičů. Zpočátku se k lidem snažili dostat za pomocí lan, kterými se jistili při šplhání po konstrukci. Čekalo se však především na auto s plošinou, jež na místo dorazilo po 45 minutách, a mohlo se začít s vyprošťováním. Poslední cestující byl osvobozen po více než třech hodinách.

Na místě už byly připravené sanitky s lékaři, kteří vyproštěným okamžitě poskytovali první pomoc. Nakonec bylo devět lidí ošetřeno na místě. Jeden člověk byl převezen sanitkou do nemocnice. Náčelník hasičů Darrell Wilson po úspěšné záchranné akci všem zasahujícím poděkoval. Podobné situace se opravdu nestávají denně. Záchrana si tak vyžádala specializované vybavení i vyškolené záchranáře, aby se lidé dostali z atrakce bezpečně na zem.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]