Lékaři takové pouto na sklonku života nikdy neviděli. Šlo o důkaz nejhlubší lásky i po 67 letech manželství

Fotografie: Depositphotos

Tito manželé si byli natolik blízcí, že bez sebe nevydrželi ani pár hodin. Jejich dcera vypráví, jak zemřeli ruku v ruce, jen chvíli po sobě. A mělo to tak být.

Byli manželé dlouhých 67 let a všechno dělali společně. Neúnavně pracovali na rodinné farmě, kde vychovali své tři děti. Nikoho z rodiny tak nepřekvapilo, že společně odešli i na onen svět. Zemřeli ruku v ruce jen chvíli po sobě, jak uvedl deník Independent. Jejich dcera zavzpomínala na jejich mimořádné pouto a lásku, která je pojila.

Po válce se konečně vzali

Floyd a Violet Hartwigovi žili ve šťastném manželství po dlouhých 67 let. Znali se už od základní školy, ale pár vytvořili, až když dostal Floyd propustku od námořnictva, u něhož sloužil. Violet neunikl na jedné zábavě pohledný kamarád ve vojenské uniformě, a tak si začali dopisovat. Vyměnili si přes sto dopisů, které rodina stále opatruje. Vzali se však až po válce v roce 1947.

Celý život pak prožili na rodinné farmě v Eatonu, kde se společně starali o velké hospodářství a vychovali tu také své tři děti.Byli oddaní jeden druhému. Dokonce i další lidé, kteří se s nimi setkali, řekli, že mají toto spojení,“ cituje deník CBC jejich dceru Donnu Schartonovou. A to se projevilo také na sklonku jejich života, kdy oběma přestávalo sloužit zdraví.

Muž neměl sebemenší tušení, co předchozí majitel skladoval. Nečekaný objev mu kompletně změnil život

Rodina jim splnila jejich největší přání

Nejprve se u Violet rozvinula Alzheimerova choroba. Floyd se však o svou milovanou ženu neúnavně staral. Pak se však i jeho zdraví zhoršilo. Začal mít potíže s dýcháním a neušel moc kroků, aniž by se zadýchal. Testy u lékaře nedopadly dobře a Loyd putoval do nemocnice. Už následující den obdržela rodina telefonát, že Floydovi selhávají ledviny a má před sebou jen dva týdny života.

Rodina se tak musela rychle rozhodnout. Nakonec oba společně umístili do hospice, aby mohli být spolu. Věděli, že to by bylo jejich největší přání. Podle deníku Newly pak rodina přisunula Floydovu postel vedle Violetina nemocničního lůžka, aby se mohli naposledy držet za ruce. Krátce nato Floyd zemřel. Dožil se 90 let. Rodina poté řekla Violet, že dědeček už odešel a že na ni čeká.

Zemřela jen o pět hodin později, v 89 letech. „Byli požehnáni, všichni jsme věděli, že to takhle chtěli. A když jsme pak na pohřbu vyprovázeli dvě rakve, věděli jsme, že takhle to mělo být. Byla to jediná možnost, jak to mohlo skončit,“ dodala jejich dcera Donna. Na SvětěKreativity jsme psali o jiném manželském páru. V manželství jsou už neuvěřitelných 80 let a klíčem k úspěchu je podle nich vzájemná podpora.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*