Láska může přetrvat i dlouhá desetiletí odloučení. Přesně to je případ páru, který byl donucen dát svou dceru k adopci

Fotografie: Depositphotos

Příběh páru začal v roce 1961, kdy spolu měli Karen a Denny perfektní vztah a byli přesvědčeni, že budou navždy spolu. Tou dobou byli samozřejmě ještě mladí a mnoho toho o životě nevěděli, ale jejich láska a vzájemná náklonnost byla skutečně výjimečná.

Nechtěné těhotenství

Jenže stalo se něco, co mezi nimi vystavělo na dlouhá desetiletí vysokou hradbu. Karen otěhotněla, což bylo v té době považováno za nepřípustné a jednalo o velmi zásadní společenský prohřešek. Pár byl od sebe drasticky oddělen a Karen byla převezena do domova pro svobodné matky, kde měla dítě donosit a poté dát k adopci.

Zde byla Karen nedobrovolně držena a zoufala si nad ztrátou své velké lásky. Narodila se jim dcerka, která byla ještě téhož dne dána k adopci. Pro Karen i její rodinu to bylo jediné schůdné řešení a mladá dívka neměla jiné zastání.

Fotografie: Depositphotos

Denny poté odešel do armády a zdálo se, že jejich vztah je už navždy ztracený. Každý se v životě vydal jinou cestou a žili své životy zcela nezávisle na sobě, ale na svou velkou lásku nikdy nezapomněli.

Čas běžel a až v roce 2014, kdy bylo Dennymu 60 let, se rozhodl, že svou milovanou zkusí najít a znovu s ní obnovit spojení. Díky sociálním sítím byl tento úkol daleko snazší než kdy dřív.

Láska přišla znovu

Denny Karen kontaktoval přes internet a Karen ihned nadšeně reagovala. Na Dennyho také nikdy nezapomněla a byla nadšená, že ji její milovaný oslovil. Znovu se setkali a podle jejich slov to bylo jako by mezi nimi nikdy nebylo žádné odloučení. Jejich láska vzplanula stejně silně jako kdysi.

Pouhých 36 hodin po svém znovushledání se zamilovaná dvojice konečně vzala. Po všech těch letech, kdy jim byla jejích láska zakazována, ji nyní konečně mohli oficiálně zpečetit. Přesto však jejich shledání bylo poznamenáno jednou negativní emocí – smutkem ze ztráty společné dcery. Oba si přáli ji najít a seznámit ji s jejím pravým osudem a s láskou, ze která ona sama vznikla.

Šťastné shledání

Společně tedy kontaktovali adopční agenturu, která jim zprostředkovala setkání s jejich s dcerou Jean. Ta sice nejdříve váhala, ale nakonec k setkání svolila a dle svých slov je nyní ráda, že udělala tento krok. Bylo pro ni neuvěřitelně dojemné dozvědět se příběh svého narození a důvodů, které její rodiče vedly k tomu, aby ji dali k adopci.

Fotografie: iStock

Ztracený čas už jim nikdo nenahradí a Denny s Karen jen stěží mohou dohnat to, co zameškali. Nyní jim ale ještě zbývá pár let života, které mohou strávit spolu a neohlížet se na minulost. Mohou strávit kvalitní čas se svou dcerou a alespoň trochu jí dát to, co jí nikdy předtím dát nemohli – svou lásku, pozornost a podporu.

Zdroj: UberAlles

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]